Puchar Włoch: Genoa CFC 1893 - Ascoli Picchio FC 1898 3-2 (1-0)

3 grudnia na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Genoa CFC a Ascoli Picchio. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Genoa CFC 3-2, który wywalczył awans.

D. Criscito 68' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Genoa CFC w 14. minucie spotkania, gdy Andrea Pinamonti zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Filip Jagiełło.

Między 23. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Genoa CFC.

Zespół Genoa CFC długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Giacomo Beretta. Asystę zanotował Nikola Ninković.

W 49. minucie Nikola Ninković został zmieniony przez Lorenza Rossetiego. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Lorenzo Laverone z jedenastki gości. Była to 66. minuta pojedynku.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Genoa CFC Domenico Criscito. Chwilę później trener Ascoli Picchio postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Giacoma Berettę. Na boisko wszedł Alessio da Cruz, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w zespole Genoa CFC doszło do zmiany. Stefano Sturaro wszedł za Denilha Cleonisego. W następstwie utraty bramki trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Filipa Jagiełłę i na pole gry wprowadził napastnika Gorana Pandeva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Genoa CFC przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie Domenico Criscito wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Marko Pajač.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Andrea Pinamonti z Genoa CFC. W 85. minucie Petar Brlek został zmieniony przez Michele Caviona, co miało wzmocnić jedenastkę Ascoli Picchio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Cassatę na Nicola Rovellę.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Ivan Lanni
40′ Davide Biraschi
Salvatore D'Elia
 72′ 68′ (samob.) Domenico Criscito
Erick Steven Ferigra Burnham
Cristian Gabriel Romero
Lorenzo Laverone66′
Kevin Andrés Agudelo Ardila
Nahuel Valentini
87′ Francesco Cassata
Petar Brlek23′ 85′
71′ Filip Jagiełło
Alberto Gerbo
Marko Pajač
Michele Troiano35′
Ivan Radovanović
Matteo Ardemagni
 14′, 79′ Andrea Pinamonti
Giacomo Beretta  48′ 69′
69′ Denilho Cleonise
Michele Cavion85′
87′ Nicolò Rovella
Moutir Chajia
69′ Stefano Sturaro
Simone Padoin
Andrea Favilli
Davide Petrucci
71′ Goran Pandev
Christian Scorza

Alessio da Cruz69′

Lorenzo Rosseti49′

Gianluca Scamacca

Drużyna Genoa CFC była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Genoa CFC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.