Puchar Włoch: Frosinone Calcio - Monopoli Calcio 1966 5-1 (2-0)

18 sierpnia na Stadio Benito Stirpe odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Frosinone Calcio a SS Monopoli. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Frosinone Calcio 5-1, które wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 4,109 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-18 20:30 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 4109 | Arbiter: F. Maresca
M. Ferrara 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie kartką został ukarany Marcello Trotta, piłkarz gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcello Trotta wywołał eksplozję radości wśród kibiców Frosinone Calcio, strzelając gola w 31. minucie spotkania.

Drużyna SS Monopoli ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy Marcello Trotta po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W 37. minucie sędzia pokazał kartkę Mirkowi Goriemu z Frosinone Calcio. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie Ettore Mendicino zastąpił Tommy'ego Maistrella.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Frosinone Calcio w 57. minucie spotkania, gdy Camillo Ciano strzelił trzeciego gola. W 59. minucie w jedenastce Frosinone Calcio doszło do zmiany. Alessio Tribuzzi wszedł za Nicolasa Haasa.

Po chwili trener Frosinone Calcio postanowił wzmocnić formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Andreę Beghetta. Na boisko wszedł Francesco Zampano, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w zespole SS Monopoli doszło do zmiany. Giuseppe Carriero wszedł za Alessia Tuttisantiego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 68. minucie wynik na 4-0 podwyższył Nicola Citro.

W 73. minucie Luigi Cuppone został zmieniony przez Enrica Zampę, co miało wzmocnić drużynę SS Monopoli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raffaele Maiella na Mattię Vitalego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Frosinone Calcio w 75. minucie spotkania, gdy Nicolo Brighenti zdobył piątą bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Alessandrowi Salviemu z jedenastki gospodarzy.

Mimo że zespół SS Monopoli nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 48 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Michele Ferrara.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giuseppe Carriera z SS Monopoli, a w 90. minucie Mattię Vitalego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Ciro De Franco
65′ Andrea Beghetto
Michele Ferrara  82′
 75′ Nicolo Brighenti
Cristian Hadziosmanovic
81′ Alessandro Salvi
Mario Mercadante
37′ Mirko Gori
Daniele Donnarumma
59′ Nicolas Haas
Francesco Giorno
75′ Raffaele Maiello
Aris Rotas
 57′ Camillo Ciano
Alessio Tuttisanti65′
 68′ Nicola Citro
Luigi Cuppone73′
 31′, 35′ 27′ Marcello Trotta
Matteo Arena
65′ Francesco Zampano
Gabriele Carannante
Prince Emmanuel Doudu Besea
Giuseppe Carriero65′ 84′
Raul Obleac
Enrico Zampa73′
59′ Alessio Tribuzzi
Giuseppe Fella
75′ 90′ Mattia Vitale
Tommy Maistrello51′
Luca Matarese
Christian Mariano

Zawodnicy Frosinone Calcio obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.