Puchar Włoch: FC Pro Vercelli Calcio - Rende Calcio 1968 2-0 (0-0,0-0)

3 sierpnia na Stadio Silvio Piola odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami FC Vercelli a SS Rende. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem FC Vercelli 2-0, które wywalczyło awans. Na stadionie zasiadło 504 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-03 18:30 | Stadion: Stadio Silvio Piola | Widzów: 504 | Arbiter: P. Tremolada
Paulo 114'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Raoula Mala z FC Vercelli, a w 17. minucie Gabriele Germinia z drużyny przeciwnej.

W 27. minucie Alessandro Sangiorgi został zmieniony przez Bilala Erradiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom FC Vercelli: Simone Rossowi w 58. i Michele Foglii w 88. minucie.

Ciro Sicuro
96′ Matteo Della Morte
Allan Junior Blaze
88′ Michele Foglia
Daniele Cipolla
58′ 92′ Simone Rosso
Massimo Loviso111′
27′ Alessandro Sangiorgi
Riccardo Rossini
Eros Schiavon
Ismail Achik85′
 114′ 116′ Paulo Daniel Dentello Azzi
Fabio Morselli65′
4′ Raoul Mal
Federico Ampollini
27′ Bilal Erradi
Maicol Origlio
116′ Andrea Volpatto
Chamberlain Sidibe
96′  110′ Victor Gabriel Henrique Volpe
Michele Carbone
92′ Samuel Ciceri
Michele Collocolo

Luca Daniel Scimia85′

Antonio Boito

Alberto Libertazzi65′

Dopiero pod koniec meczu Victor Volpe wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Vercelli, zdobywając bramkę w 110. minucie pojedynku. W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki za czerwoną kartkę zszedł z boiska Massimo Loviso osłabiając tym samym zespół SS Rende.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FC Vercelli, strzelając kolejnego gola. W 114. minucie celnym strzałem popisał się Paulo.

W czwartej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie FC Vercelli doszło do zmiany. Andrea Volpatto wszedł za Paula. Dogrywkę wygrał zespół gospodarzy który zdobył dwie bramki.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom FC Vercelli przyznał trzy żółte.

Drużyna FC Vercelli wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.