Puchar Włoch: Carrarese Calcio - GSD Ambrosiana 4-0 (3-0)

23 września na Stadio dei Marmi w Carrarze odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Carrarese Calcio a GSD Ambrosiana. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Carrarese Calcio 4-0, który wywalczyło awans.

G. Caccavallo 86'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carrarese Calcio w trzeciej minucie spotkania, gdy Saveriano Infantino zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Carrarese Calcio, strzelając kolejnego gola. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania celnym strzałem popisał się Thomas Schirò.

Prawie natychmiast Arensi Rota wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carrarese Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 10. minucie starcia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Daniel Agyei z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Carrarese Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davide Grassiniego, Daniela Agyeiego, Fabiana Pavonego weszli Lorenzo Borri, Giovanni Foresta, Giuseppe Caccavallo. Także zespół GSD Ambrosiana rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucę Menini, Fabia Albę weszli Lorenzo Botturi, Nicolò Fitta. W 54. minucie sędzia przyznał kartkę Giuseppe Caccavallowi z Carrarese Calcio.

Niestety w 55. minucie meczu Fatmir Ceka bramkarz GSD Ambrosiana z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Giacoma Spiazziego - rezerwowego bramkarza zespołu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Carrarese Calcio: Eliowi Calderiniemu w 59. i Lorenzowi Borriemu w 62. minucie. W 65. minucie Leonardo Moraschi został zastąpiony przez Matteo Giordana.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie GSD Ambrosiana doszło do zmiany. Nicolò Zanetti wszedł za Michele Porcellego. Chwilę później trener Carrarese Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Saveriana Infantina. Na boisko wszedł Edoardo Fantini, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole Carrarese Calcio doszło do zmiany. Davide Fortunati wszedł za Lorenza Pasciutiego.

W 85. minucie sędzia ukarał kartką Giovanniego Forestę, zawodnika Carrarese Calcio.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Giuseppe Caccavallo.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Fatmir Ceka55′
46′ Davide Grassini
Dario Biasi
Marco Imperiale
Mattia Dall'Agnola
Michele Murolo
Luca Menini46′
 10′ Arensi Rota
Mattia Soragna
23′ 46′ Daniel Agyei
Fabio Alba46′
79′ Lorenzo Pasciuti
Andrea D'Orazio
 7′ Thomas Schirò
Francesco Perinelli
59′ Elio Calderini
Riccardo Testi
 3′ 79′ Saveriano Infantino
Michele Porcelli74′
46′ Fabian Pavone
Leonardo Moraschi65′
Guido Pulidori
Giacomo Spiazzi55′
46′ 62′ Lorenzo Borri
Lorenzo Botturi46′
Federico Ermacora
Matteo Muzza
46′ 85′ Giovanni Foresta
Filippo Rossi
79′ Davide Fortunati
Matteo Giordano65′
46′  86′ 54′ Giuseppe Caccavallo
Federico Nardi
Abdou Doumbia
Mohamed Rabbas
79′ Edoardo Fantini
Nicolò Fitta46′

Nicolò Zanetti74′

Jedenastka Carrarese Calcio była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Carrarese Calcio przyznał pięć żółtych.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.