Puchar Włoch: Calcio Padova Spa - US Breno 2-0 (1-0)

23 września na Stadio Comunale Euganeo odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Calcio Padova a US Breno. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Calcio Padova 2-0, który wywalczyła awans.

Ronaldo 74'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Claudio Santini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Calcio Padova , strzelając gola w 13. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Ibrahimie Ndiourowi z US Breno. Była to 16. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Calcio Padova.

Drugą połowę zespół Calcio Padova rozpoczął w zmienionym składzie, za Francesca Nicastra wszedł Enej Jelenič. W 60. minucie za Gabriele Mondiniego wszedł Luca Nolaschi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Calcio Padova w 74. minucie spotkania, gdy Ronaldo zdobył drugą bramkę. Między 75. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Calcio Padova: Simone Della Latta, Claudio Santini, Daniele Paponi, Siniša Anđelković, na ich miejsce weszli: Davide Buglio, Enrico Piovanello, Edoardo Soleri, Carlo Pelagatti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lorenza Melchioriego, Elii Sorteniego zajęli: Dennis Galati, Paolo Manzoni.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Marco Serio
81′ Siniša Anđelković
Alberto Carminati
Joel Baraye
Ibrahima Ndiour16′
Nahuel Valentini
Massimiliano Tagliani
75′ Simone Della Latta
Lorenzo Melchiori75′
Umberto Germano
Gabriele Mondini60′
Matteo Mandorlini
Elia Sorteni75′
 74′ Ronaldo Pompeu da Silva
Lucas Szafran
46′ Francesco Nicastro
Dario Braidich60′
75′ Daniele Paponi
Matteo Pelamatti67′
 13′ 75′ Claudio Santini
Žygimantas Baltrūnas67′
81′ Carlo Pelagatti
Marco Morandini
75′ Davide Buglio
Luca Nolaschi60′
46′ Enej Jelenič
Nicola Rossi
75′ Enrico Piovanello
Luca Bellicini
75′ Edoardo Soleri
Dennis Galati75′
Aljosa Vasic
Paolo Manzoni75′

Alessandro Triglia60′

Andrea Trovadini

Jedenastka Calcio Padova była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom US Breno przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.