Puchar Włoch: Calcio Catania - SSD San Nicolò Notaresco 1-2 (1-0,1-1)

23 września na Stadio Angelo Massimino odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Cataniej a SSD San Nicolò Notaresco. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem SSD San Nicolò Notaresco 2-1, który wywalczyło awans.

Mateus Ribeiro 99'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka SSD San Nicolò Notaresco zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Cataniej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Cataniej otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Biondi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cataniej.

W 50. minucie kartką został ukarany Isaia Lattarulo, zawodnik gości.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie gola wyrównującego strzelił Ivan Speranza.

W 62. minucie Manuel Sarao zastąpił Kalifę Manneha. W następstwie utraty gola trener Cataniej postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mariana Izca i na pole gry wprowadził napastnika Luigiego Rossitta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Lorenzo Marchionni został zmieniony przez Nicola Cancellego, co miało wzmocnić zespół SSD San Nicolò Notaresco. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Biondiego na Brunona Vicentego oraz Emanuele Pecorina na Davisa Curiale'a.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Mario Noce z Cataniej.

Matteo Gallo
90′ Mario Noce
Ivan Speranza  54′ 93′
Andrea Zanchi
Lorenzo Bianciardi
106′ Mase Nana Addo Welbeck
Giovanni Blando
 26′ 76′ Kevin Biondi
Mattia Frulla
62′ Mariano Julio Izco
Isaia Lattarulo50′
Giacomo Rosaia
Lorenzo Marchionni75′
76′ Emanuele Pecorino
Mateus Ribeiro dos Santos  99′ 114′
62′ Manuel Sarao
Pablo Ezequiel Banegas 94′
Salvatore Della Valle
Armando Demalija
Lorenzo Lo Duca
Jacopo Di Saverio
62′ Kalifa Manneh
Riccardo Antonacci
76′ Bruno Leonardo Vicente
Domenico Massarotti
106′ Alessandro Arena
Nicolò Cancelli75′
76′ Davis Curiale
Michele Cesario114′
Gian Marco Distefano
Andrea Mancini
62′ Luigi Rossitto

W 93. minucie w jedenastce SSD San Nicolò Notaresco doszło do zmiany. Riccardo Di Stefano wszedł za Ivana Speranzę. W pierwszych minutach dogrywki arbiter przyznał kartkę Pablowi Banegasowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSD San Nicolò Notaresco w 99. minucie spotkania, gdy Mateus Ribeiro zdobył drugą bramkę. W 106. minucie Mase Addo został zmieniony przez Alessandra Arenę, co miało wzmocnić zespół Cataniej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateusa Ribeira na Michele Cesaria.

Dogrywkę wygrała jedenastka SSD San Nicolò Notaresco która strzeliła jednego gola.

Zawodnicy Cataniej otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka SSD San Nicolò Notaresco wykorzystała wszystkie zmiany.