Puchar Włoch: Calcio Catania - ASD Fanfulla 3-0 (2-0)

4 sierpnia na Stadio Angelo Massimino odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Cataniej a ASD Fanfulla. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Catania 3-0, która wywalczyła awans. Spotkanie obejrzało 2,005 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-04 20:30 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 2005 | Arbiter: D. Rutella
D. Curiale 79'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cataniej w 13. minucie spotkania, gdy Matteo Di Piazza strzelił pierwszego gola.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vincenzo Sarno wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cataniej, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie pojedynku.

Drugą połowę zespół Cataniej rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucę Calapai wszedł Kevin Biondi. Także drużyna ASD Fanfulla wyszła w zmienionym składzie, za Gabriele Arodiego wszedł Giancarlo Aprile. W 57. minucie Matteo Di Piazza został zmieniony przez Davisa Curiale'a.

W 60. minucie Cristian Llama został zmieniony przez Mattię Rossettiego, co miało wzmocnić drużynę Cataniej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giacoma Fabianiego na Mattię Cornaggię. W 78. minucie arbiter przyznał kartkę Stefanowi Brognolemu z ASD Fanfulla.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cataniej w 79. minucie spotkania, gdy Davis Curiale strzelił trzeciego gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Omar Laribi, zawodnik gości.

W 85. minucie w zespole ASD Fanfulla doszło do zmiany. Matteo Gibillini wszedł za Christiana Negriego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Edoardo Cizza
46′ Luca Calapai
Gabriele Arodi46′
60′ Cristian Llama
Stefano Brognoli78′
Francesco Lodi
Omar Laribi83′
 42′ Vincenzo Sarno
Riccardo Palmieri
Fran Brodić
Roberto Scaramuzza
 13′ 57′ Matteo Di Piazza
Mattia Cornaggia67′
46′ Kevin Biondi
Matteo Gibillini85′
57′  79′ Davis Curiale

Gian Marco Distefano

Michael Liguori

60′ Mattia Rossetti

Arbiter nie ukarał piłkarzy Cataniej żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.