Puchar Włoch: Cagliari Calcio - Sampdoria Genua 2-1 (1-0)

5 grudnia na Sardegna Arena odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Cagliari a Sampdorii. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cagliari 2-1, który wywalczyło awans. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

M. Gabbiadini 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 meczów zespół Sampdorii wygrał 16 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cagliari w siódmej minucie spotkania, gdy Alberto Cerri strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Daniele Ragatzu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cagliari.

Drugą połowę drużyna Sampdorii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksa Ferrariego wszedł Vasco Regini.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Cagliari, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Daniele Ragatzu. Przy zdobyciu bramki pomagał Artur Ionita.

W 64. minucie za Gonzala Maroniego wszedł Emiliano Rigoni. W 74. minucie w jedenastce Cagliari doszło do zmiany. Radja Nainggolan wszedł za Lucasa Nahula. Po chwili trener Sampdorii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Gianlucę Caprariego. Na boisko wszedł Manolo Gabbiadini, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Cagliari doszło do zmiany. João Pedro wszedł za Alberta Cerriego.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kontaktową bramkę dla piłkarzy Sampdorii zdobył Manolo Gabbiadini. Asystę przy golu zanotował Ronaldo Vieira.

W 89. minucie w jedenastce Cagliari doszło do zmiany. Nahitan Nandez wszedł za Daniele Ragatzu. Zespołowi Sampdorii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Cagliari.

Mehdi Pascal Marcel Léris
74′ Lucas Nahuel Castro
Karol Linetty
Christian Gabriel Oliva Giménez
Morten Thorsby
 48′ 89′ Daniele Ragatzu
Ronaldo Vieira Nan
 7′ 84′ Alberto Cerri
Emiliano Ariel Rigoni64′
84′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Felice D'Amico
Paolo Pancrazio Faragò
Manolo Gabbiadini84′  87′
74′ Radja Nainggolan