Puchar Włoch: Cagliari Calcio - AC Chievo Werona 2-1 (2-1)

18 sierpnia na Sardegna Arena odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Cagliari a Chievo Werona. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cagliari 2-1, które wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 11,000 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

M. Pucciarelli 43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki zespół Chievo Werona wygrał 14 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Cagliari nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się João Pedro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cagliari w 17. minucie spotkania, gdy Marko Rog strzelił drugiego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter wyrzucił z boiska Rafaela z Cagliari.

W 41. minucie Valter Birsa zastąpił Simone Arestiego. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Manuel Pucciarelli z Chievo Werona. Była to 43. minuta pojedynku.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie gola kontaktowego strzelił Manuel Pucciarelli.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

W 70. minucie Marko Rog został zmieniony przez Nahitana Nandeza, a za Simone Pinnę wszedł na boisko Fabio Pisacane, co miało wzmocnić zespół Cagliari. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Pucciarellego na Emanuela Vignatę oraz Riccarda Meggioriniego na Alejandra Rodrigueza. Między 72. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużynie Chievo Werona zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cagliari.

Pavoletti
40′ Rafael de Andrade Bittencourt Pinheiro
Michele Rigione
84′ Simone Pinna
Massimo Bertagnoli72′
41′ Valter Birsa
Salvatore Esposito
 7′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Emanuele Giaccherini
Artur Ionita
Nuno Henrique Pina Nunes90′
72′ Radja Nainggolan
Riccardo Meggiorini83′
 17′ 70′ Marko Rog
Manuel Pucciarelli  43′ 43′ 76′
Leonardo Pavoletti
Mariusz Stępiński
41′ Simone Aresti
Flippo Pavoni
Giuseppe Ciocci
Andrea Seculin
84′ Fabio Pisacane
Mauro Antonio Burruchaga
70′ Nahitan Nandez