Puchar Włoch: Aurora Pro Patria 1919 - SS Matelica Calcio 1-0 (0-0)

4 sierpnia na Stadio Carlo Speroni w Busto Arsizio odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Aurory 1919 a S.S. Matelica. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aurora 1919 1-0, która wywalczyła awans. Na stadionie zasiadło 605 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2019-08-04 18:30 | Stadion: Stadio Carlo Speroni | Widzów: 605 | Arbiter: G. Collu
Aurora Pro Patria 1919
SS Matelica Calcio
1
0
E. Defendi 72'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Riccarda Colomba z Aurory 1919, a w 37. minucie Federica Morettiego z drużyny przeciwnej.

W 52. minucie w zespole S.S. Matelica doszło do zmiany. Mirco Severini wszedł za Alessandra Rinaldiego. W 57. minucie Giuseppe Le Noci zastąpił Edoarda Defendiego.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Giorgia Spizzichina z Aurory 1919, a w 61. minucie Samuela Di Renzo z drużyny przeciwnej. W 68. minucie w drużynie Aurory 1919 doszło do zmiany. Ferdinando Mastroianni wszedł za Seana Parkera.

Bramkarz S.S. Matelica wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Edoardo Defendi.

W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Riccardo Colombo z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 31. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole Aurory 1919 doszło do zmiany. Luca Palesi wszedł za Edoarda Defendiego.

Simone De Santis
31′ 81′ Riccardo Colombo
Lorenzo Bordo
59′ Giorgio Spizzichino
Marco Croce
Luca Bertoni
Alessandro Rinaldi52′
Filippo Ghioldi
Gianluca Bugaro80′
57′ Giuseppe Le Noci
Federico Moretti37′
68′ Sean Parker
Alessandro Peroni
83′ Luca Palesi
Mirco Severini52′
Alex Pedone

57′  72′ 83′ Edoardo Defendi

68′ Ferdinando Mastroianni

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Aurory 1919, a zawodnikom gości pokazał dwie żółte.