Puchar Włoch: AS Livorno Calcio - Aurora Pro Patria 1919 1-2 (0-1)

23 września na Stadio Armando Picchi odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami AS Livorno a Aurory 1919. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aurory 1919 2-1, który wywalczyła awans.

E. Latte Lath 49'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Aurory 1919 otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Sean Parker.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aurory 1919.

Drugą połowę zespół Aurory 1919 rozpoczął w zmienionym składzie, za Tommasa Brignolego, Lucę Pizzul, Giuseppe Le Nociego weszli Riccardo Colombo, Niccolò Cottarelli, Emmanuel Latte. Także jedenastka AS Livorno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fabia Mazzeo wszedł Sven Braken.

Zespół AS Livorno ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Emmanuel Latte.

W 52. minucie za Giovanniego Fiettę wszedł Luca Bertoni. Jedyną kartkę w meczu dostał Davide Agazzi z zespołu gospodarzy. Była to 76. minuta meczu.

Mimo że jedenastka AS Livorno nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 110 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 82. minucie wynik ustalił Lorenzo Gonnelli.

Zespołowi AS Livorno zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Aurory 1919.

Giulio Mangano
60′ Matija Boben
Andrea Boffelli
60′ Nicolas Bresciani
Leonardo Galli
 82′ Lorenzo Gonnelli
Manuel Lombardoni
Gabriele Morelli
Stefano Molinari
Antonio Porcino
Luca Pizzul46′
76′ Davide Agazzi
Giorgio Spizzichino
Hamza Haoudi
Tommaso Brignoli46′
76′ Tino Parisi
Giovanni Fietta52′
46′ Fabio Mazzeo
Giacomo Compagoni
60′ Andrew Marie-Sainte
Niccolò Cottarelli46′
Francisco Nunziatini
Federico Gatti
46′ Sven Braken
Lorenzo Saporetti
60′ Davide Marsura
Luca Bertoni52′
76′ Matteo Pallecchi
Leonardo Piran
Filip Raiczević
Paolo Pisan

Simone Dellavedova

Aristidi Kolaj75′

Emmanuel Latte Lath46′  49′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom AS Livorno przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Aurory 1919 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.