Puchar Włoch: ACF Fiorentina - AS Cittadella 2-0 (1-0)

3 grudnia na Stadio Artemio Franchi we Florencji odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami Fiorentiny a AS Cittadella. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Fiorentiny 2-0, który wywalczyła awans.

M. Benassi 21',53'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Fiorentiny.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andrei Bussaglii z AS Cittadella.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marco Benassi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fiorentiny, strzelając gola w 21. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Riccardo Sottil.

W 27. minucie sędzia wyrzucił z boiska Lorenza Venutiego z Fiorentiny. W 32. minucie Riccardo Sottil został zmieniony przez Pola Lirolę. W 39. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Manuelowi Ioriemu, piłkarzowi AS Cittadella.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fiorentiny.

Drużyna AS Cittadella ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 53. minucie Marco Benassi. Asystę przy bramce zanotował Rachid Ghezzal.

W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Nikola Milenković, zawodnik gospodarzy. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Christian D'Urso, Davide Diaw, a na ich miejsce weszli Davide Luppi, Žan Celar. Chwilę później trener Fiorentiny postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Rachida Ghezzala wszedł Martin Caceres, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 78. minucie Andrea Bussaglia został zmieniony przez Marca Rosafia, co miało wzmocnić drużynę AS Cittadella. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dalberta Henriquego na Aleksę Terzić. W doliczonej czwartej minucie pojedynku żółtą kartkę obejrzał Erick Pulgar z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Luca Maniero
82′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Agostino Camigliano
63′ Nikola Milenković
Christian Mora
Luca Ranieri
Romano Perticone
27′ Lorenzo Venuti
Cristian Ventola
75′ Rachid Ghezzal
Andrea Bussaglia10′ 78′
 21′, 53′ Marco Benassi
Manuel Iori39′
Gaetano Castrovilli
Federico Proia
90′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Davide Luppi73′
Dušan Vlahović
Giuseppe Panico
32′ Riccardo Sottil
Žan Celar73′
Michele Cerofolini
Alberto Paleari
Bartłomiej Drągowski
Davide Adorni
75′ Martin Caceres
Domenico Frare
Federico Ceccherini
Luca Ghiringhelli
32′ Pol Mikel Lirola Kosok
Alberto Rizzo
82′ Aleksa Terzić