Puchar Włoch: AC Renate - US Avellino 1912 2-1 (1-0)

23 września na Stadio Città di Meda w Medzie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami AC Renate a US Avellino. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AC Renate 2-1, który wywalczył awans.

R. Burgio 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Giuseppe Giovinco dał prowadzenie swojej drużynie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom US Avellino: Marcowi Slvestriemu w 26. i Albertowi Dossenie w 29. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Renate.

W 55. minucie Michele Bruzzo został zastąpiony przez Gabriele Bernardotta. W 58. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Marco Slvestri, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 26. minucie.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Antoniowi Maglemu z AC Renate. Była to 69. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Renate w 75. minucie spotkania, gdy Francesco Galuppini zdobył drugą bramkę. W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Andrea Marafini, Edoardo Confalonieri, a na ich miejsce weszli Antonio Magli, Roberto Ranieri.

Piłkarze US Avellino szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie wynik ustalił Riccardo Burgio.

Zespołowi US Avellino zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny AC Renate.

Simone Ciancio
73′ Antonio Esposito
Alberto Dossena29′ 65′
69′ 78′ Antonio Magli
Michele Bruzzo55′
78′ Roberto Ranieri
Alberto De Francesco
 75′ Francesco Galuppini
Marco Slvestri26′ 58′
 10′ 64′ Giuseppe Giovinco
Riccardo Maniero
64′ Lorenzo Sorrentino
Emanuele Santaniello
Fabrizio Bagheria
Pasquale Pane
78′ Andrea Marafini
Antonio Pizzella
73′ Marcello Possenti
Salvatore Aloi
78′ Edoardo Confalonieri
Riccardo Burgio65′  84′
64′ Armand Rada
Gabriele Bernardotto55′
64′ Carmine De Sena

Paolo Grbac

Vincenzo Plescia

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół AC Renate w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.