Puchar Włoch: AC Milan - Torino FC 4-2 (1-1,2-2)

28 stycznia na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami AC Milan a Torino FC. Pojedynek zakończył się po dogrywce zwycięstwem AC Milan 4-2, który wywalczył awans.

Włochy - Puchar Włoch
2020-01-28 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 36462 | Arbiter: F. Pasqua
Bremer 34',71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół AC Milan (”Rossoneri”) wygrał aż 16 razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Milan w 12. minucie spotkania, gdy Giacomo Bonaventura zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Ante Rebić.

W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomása Rincóna z Torino FC, a w 30. minucie Theo Hernándeza z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bremer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torino FC, strzelając gola w 34. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Simone Verdi.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 37. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ante Rebiciowi i Armandowi Izzowi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Simonowi Kjaerowi z zespołu gospodarzy. W 65. minucie Krzysztof Piątek został zmieniony przez Zlatana Ibrahimovica.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Torino FC przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 1-2 zdobył po raz drugi w 71. minucie Bremer. Asystę przy golu zanotował Temitayo Olaoluwa.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Rade Krunicia, piłkarza gospodarzy. W następstwie utraty gola trener AC Milan postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Giacoma Bonaventurę i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Leão. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 82. minucie Bremer został zmieniony przez Lévy'ego Djidjego, a za Áleksa Berenguera wszedł na boisko Vincenzo Millico, co miało wzmocnić drużynę Torino FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rade Krunicia na Hakana Calhanoglu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę wyrównującą zdobył Hakan Calhanoglu. Bramka padła po podaniu Samu Castilleja.

Salvatore Sirigu
93′ Andrea Conti
Gleison Bremer Silva Nascimento  34′, 71′ 82′
30′ Theo Bernard François Hernández
Lorenzo De Silvestri112′
53′ Simon Kjaer
Armando Izzo37′
Alessio Romagnoli
Nicolas Nkoulou
Ismael Bennacer
Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
 12′ 76′ Giacomo Bonaventura
Saša Lukić
Samuel Castillejo Azuaga
Tomás Eduardo Rincón Hernández22′ 112′
74′ 82′ Rade Krunić
Andrea Belotti
65′ Krzysztof Piątek
Alejandro Berenguer Remiro90′
37′ 105′ Ante Rebić
Lévy Koffi Djidji82′
82′  90′, 106′ Hakan Calhanoglu
Lyanco Evangelista Silveira Neves Vojnović 112′
Matteo Gabbia
Wilfried Stephane Singo
105′ Franck Yannick Kessié
Michel Ndary Adopo
Lucas Tolentino Coelho de Lima
Diego Sebastián Laxalt Suárez112′
76′ Rafael Alexandre Conceição Leão
Vincenzo Millico90′
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre

65′  108′ 111′ Zlatan Ibrahimovic

W 93. minucie kartkę dostał Andrea Conti, zawodnik AC Milan. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w zespole ”Rossoneri” doszło do zmiany. Franck Kessié wszedł za Ante Rebicia.

W 106. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Hakan Calhanoglu z AC Milan. Asystę przy bramce zaliczył Franck Kessié.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 108. minucie na listę strzelców wpisał się Zlatan Ibrahimovic. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rafael Leão.

W dziewiątej minucie przed zakończnieniem dogrywki kartkę dostał Zlatan Ibrahimovic z AC Milan. W 112. minucie boisko opuścili zawodnicy Torino FC: Diego Laxalt, Lyanco, a na ich miejsce weszli Lorenzo De Silvestri, Tomás Rincón. Dogrywkę wygrała jedenastka ”Rossoneri” która strzeliła dwa gole.

”Rossoneri” otrzymały w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.