Reklama

Reklama

Puchar Włoch: AC Milan - SPAL 2013 3-0 (2-0)

15 stycznia na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami AC Milan a Spal. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AC Milan 3-0, który wywalczył awans.

15 stycznia na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Włoch pomiędzy drużynami AC Milan  a Spal. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem AC Milan 3-0, który wywalczył awans.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna AC Milan (”Rossoneri”) wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Niedługo po rozpoczęciu meczu Krzysztof Piątek wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Milan, strzelając gola w 20. minucie starcia. Asystę zanotował Ismael Bennacer.

Reklama

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rossoneri: Andrei Contiemu w 33. i Samu Castillejowi w 41. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Rossoneri” w 44. minucie spotkania, gdy Samu Castillejo zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Krzysztof Piątek.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Alessandro Murgia, piłkarz gości. W 64. minucie Samu Castillejo został zmieniony przez Susę.

Chwilę później trener Spal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Nenada Tomovicia. Na boisko wszedł Bartosz Salamon, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Rossoneri” w 66. minucie spotkania, gdy Theo Hernández zdobył trzecią bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Spal: Igorowi w 72. i Bartoszowi Salamonowi w 84. minucie.

W 72. minucie Marko Janković został zmieniony przez Mattię Valotiego, a za Bryana Dabę wszedł na boisko Federico Zanchetta, co miało wzmocnić drużynę Spal. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giacoma Bonaventurę na Lucasa Paquetę oraz Simona Kjaera na Matteo Gabbię. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Spal pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL