Puchar Włoch: AC Milan - Juventus Turyn 1-1 (0-0)

W półfinale rozgrywek o Puchar Włoch, który rozegrany został 13 lutego, zespół AC Milan zremisował z Juventusem Turyn 1-1 (0-0). Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie obejrzało 72 738 widzów.

Włochy - Puchar Włoch
2020-02-13 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 72738 | Arbiter: P. Valeri
AC Milan
Juventus Turyn
1
1
A. Rebić 61'
C. Ronaldo 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 29. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AC Milan (”Rossoneri”) i jedną drużynie przeciwnej.

W 58. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Franckowi Kessiému, zawodnikowi ”Rossoneri”.

Bramkarz ”Starej Damy” wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż 10 razy, ale nie zachował czystego konta. Po godzinie gry bramkę zdobył Ante Rebić. Asystę zaliczył Samu Castillejo.

W 63. minucie za Aarona Ramseya wszedł Rodrigo Bentancur. W 69. minucie żółtą kartkę otrzymał Samu Castillejo z AC Milan. W następstwie utraty gola trener Juventusu Turyn postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Mattię De Sciglio i na pole gry wprowadził napastnika Gonzala Higuaina, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Theo Hernández osłabiając zespół ”Rossoneri”. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 42. minucie. W 73. minucie Blaise Matuidi został zmieniony przez Adriena Rabiota, co miało wzmocnić zespół Juventusu Turyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ante Rebicia na Diego Laxalta. Po chwili trener AC Milan postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Samu Castilleja wszedł Alexis Saelemaekers, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna AC Milan nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

W 87. minucie w drużynie AC Milan doszło do zmiany. Lucas Paquetá wszedł za Hakana Calhanoglu. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał żółtą kartką Davide Calabrię, zawodnika gospodarzy. W doliczonej pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Gianluigi Buffon
90′ Davide Calabria
. Alex Sandro
42′ 71′ Theo Bernard François Hernández
Juan Cuadrado
87′ Hakan Calhanoglu
Blaise Matuidi73′
69′ 80′ Samuel Castillejo Azuaga
Miralem Pjanić
58′ Franck Yannick Kessié
Aaron Ramsey30′ 63′
 61′ 74′ Ante Rebić
Paulo Dybala
29′ Zlatan Ibrahimovic
Luca Coccolo
80′ Alexis Saelemaekers
Rodrigo Bentancur63′
74′ Diego Sebastián Laxalt Suárez
Adrien Rabiot73′
87′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Gonzalo Higuain69′
Rafael Alexandre Conceição Leão
Marco Olivieri
Daniel Maldini

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom AC Milan, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.