Pordenone Calcio - Unicusano Ternana Calcio 1-3 (0-2). Liga włoska - 8. kolejka Serie B

16 października na Stadio Guido Teghil w Lignano Sabbiadoro odbyło się starcie 8. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Pordenone Calcio i Unicusana Ternana Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unicusana Ternana Calcio 3-1. Na stadionie stawiło się 857 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adama Chrzanowskiego występującego w Pordenone Calcio.

8. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-16 14:00 | Stadion: Stadio Guido Teghil | Widzów: 857 | Arbiter: Daniele Minelli
C. Falletti 13',69'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter przyznał kartkę Simone Pasie z jedenastki gospodarzy.

Już na początku meczu piłkarze Unicusana Ternana Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Alfredo Donnarumma. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Federico Furlan.

Prawie natychmiast César Falletti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Unicusana Ternana Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 13. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anthony Partipilo.

W 20. minucie sędzia ukarał kartką Alessia Sabbionego, piłkarza Pordenone Calcio. W 31. minucie Alessio Sabbione został zastąpiony przez Nicolę Falasca. W 34. minucie kartkę otrzymał Mattia Proietti z Unicusana Ternana Calcio.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 68. minutą, boisko opuścili piłkarze Pordenone Calcio: Jacopo Pellegrini, Simone Pasa, Roberto Zammarini, na ich miejsce weszli: Franck Tsadjout, Davis Mensah, Jacopo Petriccione. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Proiettiego, Alfreda Donnarummy, Anthony'ego Partipilo zajęli: Davide Agazzi, Christian Capone, Fabrizio Paghera. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Anthony'ego Partipilo z Unicusana Ternana Calcio, a w 64. minucie Alberta Barisona z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Unicusana Ternana Calcio w 69. minucie spotkania, gdy César Falletti strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Christiana Capone'a.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy Unicusana Ternana Calcio: Stefano Pettinari, Alessandro Celli, a na ich miejsce weszli César Falletti, Bruno Martella.

Mimo że zespół Pordenone Calcio nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 112 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Nicola Falasco. Asystę przy golu zanotował Tomasz Kupisz.

W 79. minucie w drużynie Pordenone Calcio doszło do zmiany. Mirko Stefani wszedł za Alberta Barisona. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Antony Iannarilli
20′ 31′ Alessio Sabbione
Marino Giovanni Defendi
64′ 79′ Alberto Barison
Frederik Hillersborg Sørensen
Michele Camporese
Marco Capuano
Hamza El Kaouakibi
Bruno Martella78′
68′ Roberto Zammarini
Antonio Palumbo
Tomasz Kupisz
Anthony Partipilo63′ 68′
Marco Pinato
Federico Furlan
9′ 68′ Simone Pasa
Mattia Proietti34′ 54′
46′ Jacopo Pellegrini
Matija Boben
31′  78′ Nicola Falasco
Alessandro Celli78′
Matteo Perri
Luca Ghiringhelli
79′ Mirko Stefani
Ivan Kontek
Federico Valietti
Davide Agazzi54′
Luca Magnino
Leonardo Mazza
68′ Jacopo Petriccione
Fabrizio Paghera68′
Karlo Butić
Christian Capone68′
68′ Davis Mensah
Simone Mazzocchi
Youssouph Cheikh Sylla
Diego Peralta
46′ Franck Cédric Tsadjout
Stefano Pettinari78′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Pordenone Calcio, a zawodnikom gości pokazał dwie.