Pordenone Calcio - Cosenza Calcio 2-0 (0-0). Liga włoska - 38. kolejka Serie B

10 maja na Stadio Guido Teghil w Lignano Sabbiadoro odbyło się starcie 38. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Pordenone Calcio i Cosenza Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pordenone Calcio 2-0. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Adama Chrzanowskiego, Sebastiana Musiolika z Pordenone Calcio.

L. Crecco 90' (samob.)

Od pierwszych minut drużyna Pordenone Calcio zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Cosenza Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie Gianluigi Sueva został zastąpiony przez Marcella Trottę. W 58. minucie żółtą kartkę otrzymał Sebastian Musiolik z drużyny Pordenone Calcio.

Chwilę później trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Simone Pasa, a murawę opuścił Giacomo Calò. W 64. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Andrei Tiritiellowi, zawodnikowi Cosenza Calcio. Trener Cosenza Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Lucę Tremoladę i na pole gry wprowadził napastnika Ihsana Sackę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Alessandrowi Bassolemu z Pordenone Calcio. W tej samej minucie w zespole Pordenone Calcio doszło do zmiany. Karlo Butić wszedł za Sebastiana Musiolika.

Dopiero pod koniec meczu Karlo Butić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pordenone Calcio, zdobywając bramkę w 78. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Patrick Ciurria.

W 82. minucie żółtą kartkę dostał Gianvito Misuraca, piłkarz Pordenone Calcio. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Cosenza Calcio: Angelo Corsi, Jerry Mbakogu, a na ich miejsce weszli Benjamin Kone, Matteo Legittimo. Andrea Tiritiello z Cosenza Calcio na pięć minut przed zakończeniem meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 64. minucie.

W 87. minucie boisko opuścili piłkarze Pordenone Calcio: Alberto Barison, Manuel Scavone, a na ich miejsce weszli Gianvito Misuraca, Luca Magnino. W 90. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Manuelowi Scavonemu z drużyny Pordenone Calcio.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia gola samobójczego strzelił zawodnik Cosenza Calcio Luca Crecco. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Matteo Legittimo83′
75′ Alessandro Bassoli
Gianmarco Ingrosso
Nicola Falasco
Daniele Sciaudone
87′ Luca Magnino
Gianluigi Sueva54′
82′ 87′ Gianvito Misuraca
Luca Crecco 90′ (samob.)
60′ Giacomo Calò
Benjamin Lhassine Kone83′
Roberto Zammarini
Luca Tremolada73′
Patrick Ciurria
Mirko Carretta
58′ 75′ Sebastian Karol Musiolik
Ettore Gliozzi
Giacomo Bindi
Kristjan Matošević
87′ Alberto Barison
Raffaele Schiavi
60′ Simone Pasa
Brayan Emanuel Vera Ramírez
Matteo Rossetti
Davide Petrucci
87′ 90′ Manuel Scavone
Jerry Uche Mbakogu83′
75′  78′ Karlo Butić
Ihsan Sacko73′
Mattia Finotto
Marcello Trotta54′

Zawodnicy Cosenza Calcio dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.