Pordenone Calcio - AS Cittadella 0-1 (0-1). Liga włoska - 23. kolejka Serie B

13 lutego na Stadio Guido Teghil w Lignano Sabbiadoro odbyło się starcie 23. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Pordenone Calcio i AS Cittadella. Mecz zakończył się zwycięstwem AS Cittadella 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adama Chrzanowskiego występującego w Pordenone Calcio.

G. Beretta 16'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla AS Cittadella zdobył Giacomo Beretta w 16. minucie. Asystę zaliczył Franck Tsadjout.

W 44. minucie Franck Tsadjout został zastąpiony przez Ibukuna Ogunseyego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Cittadella.

Trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Karlo Butić, a murawę opuścił Kevin Biondi. W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Patrickowi Ciurrii, piłkarzowi Pordenone Calcio.

A kibice AS Cittadella nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Brancę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mario Gargiulo. W 82. minucie arbiter pokazał kartkę Nicoli Pavanowi z drużyny AS Cittadella. W drugiej połowie nie padły gole.

Amedeo Benedetti
57′ Roberto Zammarini
Federico Proia82′
70′ Matteo Rossetti
Mario Gargiulo72′
46′ Kevin Biondi
Christian D'Urso72′
81′ Gianvito Misuraca
Nicola Pavan82′
57′ Claudio Morra
Franck Cédric Tsadjout44′
64′ Patrick Ciurria
Daniele Donnarumma
57′ Luca Magnino
Romano Perticone
70′ Manuel Scavone
Enrico Baldini72′
81′ Aldo Banse
Simone Branca72′
46′ Karlo Butić
Valerio Mastrantonio
57′ Sebastian Musiolik
Marco Rosafio82′

Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye44′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.