Perugia Calcio - US Alessandria Calcio 1912 1-1 (1-1). Liga włoska - 6. kolejka Serie B

26 września na Stadio Renato Curi odbyło się spotkanie 6. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Perugia Calcio i US-u Alessandria Calcio 1912. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Mecz obejrzało 3 179 widzów.

6. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-26 14:00 | Stadion: Stadio Renato Curi | Widzów: 3179 | Arbiter: Valerio Marini
Perugia Calcio
US Alessandria Calcio 1912
1
1
M. De Luca 14'
G. Prestia 17'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał kartką Leandra Chichizolę, zawodnika Perugia Calcio.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Perugia Calcio otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Manuel De Luca.

Zawodnicy gości nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 17. minucie wynik ustalił Giuseppe Prestia. Asystę zanotował Gabriel Lunetta.

W 28. minucie kartką został ukarany Christian Kouan, piłkarz gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Perugia Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Christiana Kouana wszedł Manu Gyabuaa. W 51. minucie kartkę otrzymał Giuseppe Prestia z US-u Alessandria Calcio 1912.

W 60. minucie za Tommasa Milanesego wszedł Riccardo Chiarello. Między 60. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Perugia Calcio: Andrea Ghion, Valentin Vanbaleghem, na ich miejsce weszli: Salvatore Burrai, Jacopo Segre. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Abou-Malala Ba, Giuseppe Prestii zajęli: Andrea Palazzi, Simone Benedetti. Niedługo później trener US-u Alessandria Calcio 1912 postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gabriela Lunettę wszedł Christian Celesia, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie US-u Alessandria Calcio 1912 utrzymać remis.

W tej samej minucie w zespole Perugia Calcio doszło do zmiany. Ryder Matos wszedł za Mirka Carrettę. Między 76. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Perugia Calcio i jedną drużynie przeciwnej. Trener Perugia Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Francesca Lisiego i na pole gry wprowadził napastnika Jacopa Murana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie US-u Alessandria Calcio 1912 doszło do zmiany. Aristidi Kolaj wszedł za Simone Palombiego. W doliczonej czwartej minucie pojedynku sędzia przyznał kartkę Matteo Pisseriemu z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Palombi
7′ Leandro Chichizola
Matteo Pisseri90′
Aleandro Rosi
Giuseppe Prestia  17′ 51′ 72′
76′ Marcos Curado
Luca Parodi
Filippo Lorenzo Sgarbi
Matteo Di Gennaro
Marcello Falzerano
Abou-Malal Ba60′
65′ Valentin Vanbaleghem
Mattia Mustacchio
65′ Andrea Ghion
Federico Casarini
84′ Francesco Lisi
Gabriel Antonio Lunetta72′
28′ 46′ Christian Kouan Oulaï
Tommaso Milanese60′
72′ Mirko Carretta
Simone Corazza
 14′ Manuel De Luca
Edoardo Pierozzi
65′ 82′ Salvatore Burrai
Riccardo Chiarello60′
46′ Manu Emmanuel Gyabuaa
Andrea Palazzi60′
Alessandro Murgia
Andrea Arrighini
Simone Santoro
Mauro Ghiozzi
65′ Jacopo Segre
Aristidi Kolaj87′
72′ Ryder Matos
Michele Marconi
84′ Jacopo Pietro Murano
Francesco Orlando

Przewaga drużyny Perugia Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Perugia Calcio, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.