Perugia Calcio - Urbs Sportiva Reggina 1914 0-2 (0-2). Liga włoska - 10. kolejka Serie B

W spotkaniu 10. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 28 października, drużyna Perugia Calcio przegrała z Urbsem Sportiva Reggina 1914 0-2 (0-2). Mecz na Stadio Renato Curi obejrzało 5 029 widzów.

10. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-28 20:30 | Stadion: Stadio Renato Curi | Widzów: 5029 | Arbiter: Giacomo Camplone
N. Bellomo 45'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Andrey Galabinov. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicola Bellomo.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicolę Belloma z Urbsu Sportiva Reggina 1914, a w 36. minucie Rydera Matos z drużyny przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Urbsu Sportiva Reggina 1914, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik ustalił Nicola Bellomo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alessandro Cortinovis, a murawę opuścił Rigoberto Rivas. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 57. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Christianowi Kouanowi i Lorenzowi Crisetigowi.

W 61. minucie Andrea Ghion został zmieniony przez Salvatore Burraiego. Między 62. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Perugia Calcio: Ryder Matos, Francesco Lisi, Mirko Carretta, Gianmaria Zanandrea, na ich miejsce weszli: Mirko Carretta, Marcello Falzerano, Jacopo Murano, Alessandro Murgia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karima Laribiego, Nicoli Belloma, Giuseppe Loiacona, Andreya Galabinova zajęli: Federico Ricci, Perparim Hetemaj, Ivan Lakićević, Adriano Montalto. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Salvatore Burraiego z Perugia Calcio, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Federica Ricciego z drużyny przeciwnej.

Giuseppe Loiacono84′
76′ Gianmaria Zanandrea
Thiago Rangel Cionek
Gabriele Angella
Dimitrios Stavropoulos
Gabriele Ferrarini
Gianluca Di Chiara
61′ Andrea Ghion
Nicolò Bianchi
62′ Francesco Lisi
Karim Laribi64′
Jacopo Segre
Nicola Bellomo  45′ 32′ 71′
57′ Christian Kouan Oulaï
Lorenzo Crisetig57′
36′ 62′ Ryder Matos
Daniele Liotti
61′ 71′ Salvatore Burrai
Vasco Regini
62′ Marcello Falzerano
Alessandro Cortinovis46′
Manu Emmanuel Gyabuaa
Perparim Hetemaj71′
76′ Alessandro Murgia
Federico Ricci64′ 90′
Simone Santoro
Germán Gustavo Denis
Valentin Vanbaleghem
Jeremy Menez
62′ 65′ Mirko Carretta
Adriano Montalto84′
65′ Jacopo Pietro Murano
Marco Tumminello

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.