Perugia Calcio - LR Vicenza Virtus 1-0 (0-0). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

3 grudnia na Stadio Renato Curi odbył się pojedynek 16. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Perugia Calcio i LR Vicenza Virtus. Starcie zakończyło się zwycięstwem Perugia Calcio 1-0. Na stadionie stawiło się 3 114 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-03 20:30 | Stadion: Stadio Renato Curi | Widzów: 3114 | Arbiter: Gianluca Manganiello
Perugia Calcio
LR Vicenza Virtus
1
0
M. De Luca 49'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Perugia Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christiana Kouana wszedł Gabriele Ferrarini.

Niedługo po przerwie jedynego gola meczu strzelił Manuel De Luca dla drużyny Perugia Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gabriele Ferrarini.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Manuelowi De Luce, zawodnikowi gospodarzy. Po chwili trener LR Vicenza Virtus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Simone Pontisso, a murawę opuścił Matteo Bruscagin. W 69. minucie Francesco Lisi zastąpił Samuele Righettiego.

W tej samej minucie w zespole Perugia Calcio doszło do zmiany. Andrea Ghion wszedł za Marcella Falzerana. Trener Perugia Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valentina Vanbaleghema. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Manuel De Luca. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Christian Dell'Orco z Perugia Calcio.

Matteo Bruscagin63′
85′ Christian Dell'Orco
Riccardo Brosco
Marcos Curado
Mario Ierardi22′
5′ 69′ Marcello Falzerano
Luca Crecco80′
40′ 46′ Christian Kouan Oulaï
Loris Zonta81′
69′ Francesco Lisi
Alessandro Di Pardo86′
Jacopo Segre
Stefano Giacomelli
Salvatore Burrai
Filippo Ranocchia
89′ Ryder Matos
Nicola Dalmonte
 49′ 55′ 76′ Manuel De Luca
Federico Proia
Andrea Fulignati
Alessandro Confente
Leon Baldi
Semuel Pizzignacco
46′ Gabriele Ferrarini
Marco Calderoni80′
69′ Samuele Righetti
Alberto Lattanzio
Aleandro Rosi
Emanuele Padella86′
69′ Andrea Ghion
Luca Rigoni
76′ Valentin Vanbaleghem
Filippo Alessio81′
Mirko Carretta
Federico Giacobbo
89′ Jacopo Pietro Murano

Zespół Perugia Calcio zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom LR Vicenza Virtus pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka LR Vicenza Virtus w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.