Perugia Calcio - Brescia Calcio 1-0 (1-0). Liga włoska - 8. kolejka Serie B

16 października na Stadio Renato Curi odbyło się spotkanie 8. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Perugia Calcio i Brescia Calcio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Perugia Calcio 1-0. Na stadionie stawiło się 4 369 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Filipa Jagiełły, Jakuba Łabojki z Brescia Calcio.

8. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-16 16:15 | Stadion: Stadio Renato Curi | Widzów: 4369 | Arbiter: Marco Guida
Perugia Calcio
Brescia Calcio
1
0
M. De Luca 25'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Perugia Calcio wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania arbiter ukarał kartką Rydera Matos, piłkarza gospodarzy.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Manuel De Luca dla drużyny Perugia Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. W 45. minucie sędzia pokazał kartkę Marcellowi Falzeranowi z Perugia Calcio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Perugia Calcio.

Na drugą połowę jedenastka Brescia Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Dimitriego Bisolego wszedł Mattéo Tramoni. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Brescia Calcio: Tomowi van de Looiemu w 48. i Alešowi Matějů w 50. minucie.

W 60. minucie Ryder Matos został zmieniony przez Mirka Carrettę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Brescia Calcio doszło do zmiany. Michele Cavion wszedł za Filipa Jagiełłę. Trener Brescia Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Aleša Matějů i na pole gry wprowadził napastnika Rijada Bajicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christiana Dell'Orca z Perugia Calcio, a w 73. minucie Rijada Bajicia z drużyny przeciwnej. Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Perugia Calcio: Andrea Ghion, Christian Dell'Orco, na ich miejsce weszli: Valentin Vanbaleghem, Marcos Curado. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toma van de Looiego, Massima Bertagnolego zajęli: Jakub Łabojko, Emanuele Ndoj. Niedługo później trener Perugia Calcio postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcella Falzerana wszedł Gabriele Ferrarini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Perugia Calcio utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w jedenastce Perugia Calcio doszło do zmiany. Simone Santoro wszedł za Christiana Kouana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Francescowi Lisiemu, zawodnikowi Perugia Calcio. W drugiej połowie nie padły gole.

Aleš Matějů50′ 67′
71′ 73′ Christian Dell'Orco
Andrea Cistana
Gabriele Angella
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
45′ 84′ Marcello Falzerano
Marko Pajač
Jacopo Segre
Tom van de Looi48′ 73′
73′ Andrea Ghion
Filip Wojciech Jagiełło67′
90′ Francesco Lisi
Rodrigo Palacio
84′ Christian Kouan Oulaï
Massimo Bertagnoli83′
 25′ (k.) Manuel De Luca
Dimitri Bisoli46′
2′ 60′ Ryder Matos
Stefano Moreo
Andrea Fulignati
Oscar Carl Linnér
73′ Marcos Curado
Simone Perilli
84′ Gabriele Ferrarini
Emanuele Ndoj83′
84′ Simone Santoro
Giacomo Olzer
73′ Valentin Vanbaleghem
Nikolas Szpalek
60′ Mirko Carretta
Mattéo Tramoni46′
Jacopo Pietro Murano
Rijad Bajić67′ 73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Perugia Calcio otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.