Parma Calcio 1913 - Societa Sportiva Calcio Bari 2-2 (2-2). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Serie B, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Parmy zremisowała z Bari 2-2 (2-2). Starcie odbyło się na Stadio Ennio Tardini. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Benedyczaka występującego w Parmie.

W  meczu 1. kolejki  Serie B, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Parmy zremisowała  z Bari  2-2 (2-2). Starcie odbyło się na Stadio Ennio Tardini. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Benedyczaka występującego w Parmie.

Asystę zanotował Franco Vazquez.

Już na początku meczu to piłkarze Parmy otworzyli wynik. W trzeciej minucie bramkę zdobył Dennis Man.

W tej samej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emanuele Terranovę z Bari, a w ósmej minucie Nahuela Esteveza z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Bari nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Mirco Antenucci.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bari przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Michael Folorunsho. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Walid Cheddira.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 38. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lautarowi Valentiemu i Walidowi Cheddirze.

Drużyna Bari niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, jedenastka Parmy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Valentin Mihaila. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Valentin Mihaila, piłkarz Parmy.

W 45. minucie Nahuel Estevez został zastąpiony przez Stanka Jurica. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 54. minucie kartkę obejrzał Adrian Bernabe z drużyny Parmy. W 57. minucie Roberto Inglese został zmieniony przez Simona Sohma, a za Dennisa Mana wszedł na boisko Drissa Camara, co miało wzmocnić jedenastkę Parmy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubena Bottę na Alessandra Mallama.

Trener Parmy postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Adriana Bernabego i na pole gry wprowadził napastnika Adriana Benedyczaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Franco Vazquez został zmieniony przez Gennara Tutina, co miało wzmocnić drużynę Parmy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Folorunsha na Cristiana Galana oraz Walida Cheddirę na Gianmarca Cangiana. W 79. minucie sędzia ukarał kartką Alessandra Mallama, zawodnika Bari.

Po chwili trener Bari postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mirca Antenucciego wszedł Marco Bosisio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Bari utrzymać remis. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Enricowi Del Prato z Parmy. W drugiej połowie nie padły gole.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Parmy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Parmy wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Bari w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.