Parma Calcio 1913 - Brescia Calcio 0-1 (0-1). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

W meczu 15. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 1 grudnia, zespół Parmy Calcio przegrał z Brescia Calcio 0-1 (0-1). Mecz na Stadio Ennio Tardini obejrzało 5 138 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Adriana Benedyczaka z Parmy Calcio oraz Filipa Jagiełły z Brescia Calcio.

15. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-01 18:00 | Stadion: Stadio Ennio Tardini | Widzów: 5138 | Arbiter: Francesco Cosso
Parma Calcio 1913
Brescia Calcio
0
1
A. Cistana 7'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Brescia Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brescia Calcio w siódmej minucie spotkania, gdy Andrea Cistana strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Marko Pajač.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Tomowi van de Looiemu z Brescia Calcio. Była to 28. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Brescia Calcio.

Drugą połowę drużyna Parmy Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pasquale Schiattarellę wszedł Stanko Jurić. W 56. minucie kartkę dostał Marko Pajač, zawodnik gości.

Trener Parmy Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Maxime'a Busiego i na pole gry wprowadził napastnika Daniele Iacoponiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 61. minucie Dennis Man zastąpił Adriana Benedyczaka. Chwilę później trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Michele Cavion, a murawę opuścił Tom van de Looi.

Między 64. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Brescia Calcio: Mehdi Marcel, Marko Pajač, Mattéo Tramoni, Stefano Moreo, na ich miejsce weszli: Nikolas Szpalek, Massimiliano Mangraviti, Rodrigo Palacio, Rijad Bajić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Enrica Del Prato, Franca Vázqueza zajęli: Félix Correia, Gennaro Tutino. Od 76. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Brescia Calcio i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jhon Carlos Chancellor Cedeño
60′ Maxime Busi
Marko Pajač56′ 75′
Juan Francisco Brunetta
Dimitri Bisoli
78′ 83′ Franco Damián Vázquez
Massimo Bertagnoli
72′ Enrico Del Prato
Tom van de Looi28′ 64′
46′ Pasquale Schiattarella
Mehdi Pascal Marcel Léris64′
61′ Dennis Man
Andrea Papetti
46′ Stanko Jurić
Michele Cavion64′
Aliou Badara Traore
Filip Wojciech Jagiełło
72′ Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
Giacomo Olzer
61′ Adrian Benedyczak
Nikolas Szpalek64′
Alessandro Circati
Florian Ayé
60′ Daniele Iacoponi
Rijad Bajić90′
83′ Gennaro Tutino
Rodrigo Palacio75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Parmy Calcio, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.