Parma Calcio 1913 - AC Pisa 1909 1-1 (0-1). Liga włoska - 6. kolejka Serie B

W pojedynku 6. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 26 września, drużyna Parmy Calcio zremisowała z AC Pisa 1-1 (0-1). Mecz na Stadio Ennio Tardini obejrzało 7 245 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Benedyczaka występującego w Parmie Calcio.

6. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-26 16:15 | Stadion: Stadio Ennio Tardini | Widzów: 7245 | Arbiter: Alessandro Prontera
Parma Calcio 1913
AC Pisa 1909
1
1
E. Del Prato 53'
L. Lucca 13'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Enricowi Del Prato z zespołu gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy AC Pisa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Lorenzo Lucca. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Samuele Birindelli.

W 20. minucie za Stanka Juricia wszedł Félix Correia. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Franca Vázqueza z Parmy Calcio, a w 38. minucie Ádáma Nagya z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AC Pisa.

Zawodnicy Parmy Calcio w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie gola wyrównującego strzelił Enrico Del Prato. Asystę przy bramce zaliczył Mihai Mihăilă.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AC Pisa: Antoniowi Caracciolowi w 54. i Mariusowi Marinowi w 59. minucie. W 63. minucie w jedenastce Parmy Calcio doszło do zmiany. Roberto Inglese wszedł za Gennara Tutina. Trener AC Pisa postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Roberta Guchera i na pole gry wprowadził napastnika Davide Marsurę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Nícolas David Andrade
 53′ 11′ Enrico Del Prato
Samuele Birindelli82′
20′ Stanko Jurić
Idrissa Touré76′
27′ Franco Damián Vázquez
Robert Franz Gucher68′
82′ Pasquale Schiattarella
Giuseppe Sibilli82′
Juan Francisco Brunetta
Marius Mihai Marin59′
63′ Gennaro Tutino
Alessandro Curci
82′ Simon Solomon Junior Sohm
Alessandro De Vitis76′
Aliou Badara Traore
Davide Damiano Di Quinzio
20′ Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
Andrea Cisco
Adrian Benedyczak
Yonatan Cohen
Daniele Iacoponi
Davide Marsura68′
63′ Roberto Inglese
Giuseppe Mastinu82′

Gaetano Vittorio Masucci77′

Gabriele Piccinini82′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Parmy Calcio, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka AC Pisa w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.