Palermo Football Club - Associazione Calcistica Perugia Calcio 2-0 (1-0). Liga - 1. kolejka

13 sierpnia na Stadio Renzo Barbera odbył się pojedynek 1. kolejki Serie B pomiędzy drużynami Palermo i Perugii. Mecz zakończył się zwycięstwem Palermo 2-0.

13 sierpnia  na Stadio Renzo Barbera odbył się pojedynek  1. kolejki  Serie B pomiędzy drużynami Palermo  i Perugii. Mecz zakończył się zwycięstwem Palermo 2-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Palermo wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Perugia: Edoardowi Iannoniemu w 4. i Christianowi Dell`Orcowi w 12. minucie.

W 24. minucie arbiter wyrzucił z boiska Francesca Lisiego z Perugii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palermo w 25. minucie spotkania, gdy Matteo Brunori strzelił z karnego pierwszego gola. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Roberta Floriana z Palermo, a w 34. minucie Milosa Vulica z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie Samuele Righetti został zastąpiony przez Giuseppe Di Serio. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Palermo doszło do zmiany. Edoardo Soleri wszedł za Roberta Floriana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Palermo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Perugia: Christianowi Kouanowi w 52. i Marcosowi Curadowi w 57. minucie.

Salvatore Elia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palermo, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. Asystę zaliczył Matteo Brunori.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ionuta Nedelcearu, zawodnika Palermo. Po chwili trener Palermo postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Salvatore Elię wszedł Edoardo Pierozzi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Palermo utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom Perugii, natomiast zawodnikom Palermo pokazał dwie żółte.

Zespół Palermo dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Perugii wymieniła pięciu graczy.