Modena Football Club 2018 - Frosinone Calcio 0-1 (0-1). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Stadio Alberto Braglia odbyło się spotkanie 1. kolejki Serie B pomiędzy drużynami Modeny i Frosinone. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Frosinone 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Szymińskiego występującego we Frosinone.

14 sierpnia  na Stadio Alberto Braglia odbyło się spotkanie  1. kolejki  Serie B pomiędzy drużynami Modeny  i Frosinone. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Frosinone 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Szymińskiego występującego we Frosinone.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery starcia drużyna Modeny wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

W zdobyciu bramki pomógł Luca Garritano.

Jedynego gola meczu strzelił Marcus Rohden dla zespołu Frosinone. Bramka padła w tej samej minucie. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Fabio Lucioni z jedenastki Frosinone. Była to 45. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Frosinone.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Ben Kone z Frosinone. W 55. minucie za Nicolę Mostiego wszedł Luca Tremolada.

Między 55. a 67. minutą, boisko opuścili zawodnicy Frosinone: Marcus Rohden, Luca Garritano, Giuseppe Caso, na ich miejsce weszli: Karlo Lulic, Riccardo Ciervo, Milos Bocic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabia Gerlego, Marca Armellina zajęli: Luca Magnino, Simone Panada. W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Simone Panadzie, piłkarzowi Modeny. Niedługo później trener Modeny postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Maria Gargiula. Na boisko wszedł Thomas Battistella, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Frosinone: Stefanowi Turatiemu w 78. i Danielowi Boloce w 86. minucie. W 80. minucie Diego Falcinelli został zmieniony przez Nicholasa Bonfantiego, co miało wzmocnić jedenastkę Modeny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuele Mulattieriego na Gennara Borrellego. W drugiej połowie nie padły bramki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Modeny dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Modeny w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Frosinone w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.