LR Vicenza Virtus - Urbs Sportiva Reggina 1914 1-1 (0-1). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

22 grudnia na Stadio Romeo Menti odbył się pojedynek 14. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami LR Vicenza Virtus i Urbsu Sportiva Reggina 1914. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

N. Bianchi 44'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół LR Vicenza Virtus wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Barlocca z LR Vicenza Virtus, a w 36. minucie Giuseppe Loiacona z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Urbsu Sportiva Reggina 1914 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolò Bianchi. Asystę zaliczył Gianluca Di Chiara.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Urbsu Sportiva Reggina 1914.

Drugą połowę drużyna LR Vicenza Virtus rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nicolę Bizzotta wszedł Riccardo Meggiorini. Między 52. a 58. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 59. minucie Samuele Longo wyrównał wynik meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Cinellego, zawodnika LR Vicenza Virtus. W 66. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Samuele Longo, osłabiając zespół LR Vicenza Virtus. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 52. minucie. W 74. minucie za Gabriele Rolanda wszedł Mario Szitum.

Chwilę później trener LR Vicenza Virtus postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Stefana Giacomellego wszedł Daniel Cappelletti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi LR Vicenza Virtus utrzymać remis. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie LR Vicenza Virtus doszło do zmiany. Luca Rigoni wszedł za Jacopa Da Rivę. Chwilę później trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Nikola Vasic, a murawę opuścił Lorenzo Crisetig.

W 90. minucie żółtą kartkę obejrzał Emanuele Padella z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie LR Vicenza Virtus doszło do zmiany. Lamin Jallow wszedł za Nicolę Dalmontego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Enrico Del Prato
46′ Nicola Bizzotto
Giuseppe Loiacono36′
90′ Emanuele Padella
Dimitrios Stavropoulos
83′ Jacopo Da Riva
Gianluca Di Chiara
Loris Zonta
Nicolò Bianchi  44′
33′ Luca Barlocco
Michael Ijemuan Folorunsho
61′ Antonio Cinelli
Lorenzo Crisetig55′ 88′
90′ Nicola Dalmonte
Gabriele Rolando74′
 59′ 52′ 66′ Samuele Longo
Rigoberto Manuel Rivas Vindel
79′ Stefano Giacomelli
Nicola Bellomo58′
Pietro Perina
Alessandro Farroni
Alberto Zecchin
Enrico Guarna
79′ Daniel Cappelletti
Thiago Rangel Cionek
Nicholas Fantoni
Daniele Gasparetto
Stefano Cester
Francesco De Rose
83′ Luca Rigoni
Hachim Mastour
90′ Lamin Jallow
Nikola Karadjordje Vasic88′
Alessandro Marotta

46′ Riccardo Meggiorini

Przewaga zespołu Urbsu Sportiva Reggina 1914 w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Urbsu Sportiva Reggina 1914 w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.