LR Vicenza Virtus - Urbs Sportiva Reggina 1914 0-1 (0-1). Liga włoska - 8. kolejka Serie B

16 października na Stadio Paolo Mazza w Ferrarej odbył się mecz 8. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami LR Vicenza Virtus i Urbsu Sportiva Reggina 1914. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Urbsu Sportiva Reggina 1914 1-0. Na stadionie stawiło się 5 251 widzów.

8. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-16 14:00 | Stadion: Stadio Paolo Mazza | Widzów: 5251 | Arbiter: Matteo Gariglio
LR Vicenza Virtus
Urbs Sportiva Reggina 1914
0
1
A. Galabinov 31'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom LR Vicenza Virtus i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Urbsu Sportiva Reggina 1914 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik ustalił Andrey Galabinov.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Urbsu Sportiva Reggina 1914.

W 54. minucie w jedenastce LR Vicenza Virtus doszło do zmiany. Riccardo Meggiorini wszedł za Samuele Longa. W 55. minucie za Filippa Ranocchię wszedł Anthony Taugourdeau.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom LR Vicenza Virtus: Nicoli Pasiniemu w 56. i Riccardowi Meggioriniemu w 86. minucie. Między 64. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Urbsu Sportiva Reggina 1914: Federico Ricci, Nicolò Bianchi, Jeremy Menez, Giuseppe Loiacono, Nicola Bellomo, na ich miejsce weszli: Karim Laribi, Perparim Hetemaj, Rigoberto Rivas, Ivan Lakićević, Alessandro Cortinovis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lorisa Zonty, Nicoli Dalmontego, Marca Calderoniego zajęli: Simone Pontisso, Federico Proia, Luca Crecco. W drugiej połowie nie padły bramki.

Thiago Rangel Cionek
56′ Nicola Pasini
Dimitrios Stavropoulos
Alessandro Di Pardo
Gianluca Di Chiara
75′ Loris Zonta
Nicolò Bianchi17′ 65′
77′ Marco Calderoni
Federico Ricci64′
55′ Filippo Ranocchia
Nicola Bellomo75′
76′ Nicola Dalmonte
Lorenzo Crisetig
23′ Davide Djily Diaw
Andrey Galabinov  31′
22′ 54′ Samuele Longo
Alessandro Cortinovis75′
77′ Luca Crecco
Lorenzo Gavioli
75′ Simone Pontisso
Perparim Hetemaj65′
76′ Federico Proia
Karim Laribi64′
55′ Anthony Michel Taugourdeau
Rigoberto Manuel Rivas Vindel70′
Stefano Giacomelli
Germán Gustavo Denis
Tommaso Mancini
Adriano Montalto
54′ 86′ Riccardo Meggiorini
Marco Tumminello

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze LR Vicenza Virtus otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.