LR Vicenza Virtus - SS Monza 1912 1-2 (0-0). Liga włoska - 22. kolejka Serie B

9 lutego na Stadio Romeo Menti odbyło się spotkanie 22. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami LR Vicenza Virtus i SS Monza 1912. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SS Monza 1912 2-1.

M. D'Alessandro 85'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom LR Vicenza Virtus i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Laminowi Jallowowi z jedenastki gospodarzy. W 56. minucie w drużynie LR Vicenza Virtus doszło do zmiany. Davide Lanzafame wszedł za Samuele Longa.

W tej samej minucie Lamin Jallow zastąpił Riccarda Meggioriniego. W 60. minucie arbiter ukarał kartką Nicolę Pasiniego, zawodnika gospodarzy. Chwilę później trener SS Monza 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Antonino Barillà, a murawę opuścił Andrea Colpani.

W tej samej minucie w zespole SS Monza 1912 doszło do zmiany. Mario Balotelli wszedł za Christiana Gytkjaera. A kibice LR Vicenza Virtus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jariego Vandeputtego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Stefano Giacomelli. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Davide Agazzi z LR Vicenza Virtus.

Między 73. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy LR Vicenza Virtus: Luca Rigoni, Davide Agazzi, na ich miejsce weszli: Simone Pontisso, Antonio Cinelli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Armellina, Davide Diawa zajęli: Davide Frattesi, Marco D'Alessandro.

Tymczasem piłkarze SS Monza 1912 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 82. minucie bramkę zdobył Dany Mota. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Marco D'Alessandro.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole SS Monza 1912 doszło do zmiany. Federico Ricci wszedł za Dany'ego Motę.

Drużyna LR Vicenza Virtus ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 85. minucie pokonał bramkarza Marco D'Alessandro. Asystę zanotował Antonino Barillà.

Zawodnicy LR Vicenza Virtus szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-2 na cztery minuty przed zakończeniem starcia strzelił Davide Lanzafame.

Zespołowi LR Vicenza Virtus zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki SS Monza 1912.

Giulio Donati
60′ Nicola Pasini
Filippo Scaglia10′
Daniel Cappelletti
Davide Bettella
35′ Pietro Beruatto
Carlos Augusto Zopalato Neves
Loris Zonta
Marco Armellino73′
69′ 74′ Davide Agazzi
Andrea Colpani63′
66′ Stefano Giacomelli
Andrea Barberis
11′ 74′ Luca Rigoni
Davide Djily Diaw73′
54′ 56′ Lamin Jallow
Christian Gytkjaer63′
56′ Samuele Longo
Mario Sampirisi
74′ Antonio Cinelli
Antonino Barillà63′
74′ Simone Pontisso
Marco D'Alessandro73′  85′
66′ Jari Vandeputte
Andrea D'Errico
Gabriele Gori
Davide Frattesi73′
56′  86′ Davide Lanzafame
Federico Ricci83′
Tommaso Mancini
Matteo Scozzarella
56′ Riccardo Meggiorini
Mario Balotelli63′

Mirko Marić

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom LR Vicenza Virtus, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.