LR Vicenza Virtus - Reggio Audace FC 2-1 (1-1). Liga włoska - 38. kolejka Serie B

10 maja na Stadio Romeo Menti odbyło się spotkanie 38. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami LR Vicenza Virtus i Reggio Audace FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem LR Vicenza Virtus 2-1.

E. Yao 37'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Reggio Audace FC.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze LR Vicenza Virtus otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Stefano Giacomelli. Asystę zaliczył Davide Lanzafame.

W 19. minucie kartkę obejrzał Antonio Cinelli z LR Vicenza Virtus.

Drużyna LR Vicenza Virtus niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 24 minuty, zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Eloge Koffi. Bramka padła po podaniu Marcosa Espechego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice LR Vicenza Virtus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jariego Vandeputtego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrea Nalini. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 56. minucie Luca Zamparo zastąpił Nicola Cambiaghiego.

Po godzinie gry w zespole LR Vicenza Virtus doszło do zmiany. Samuele Longo wszedł za Tommasa Manciniego. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Lorenzo Libutti z jedenastki gości. Była to 65. minuta starcia. Na murawie, jak to często zdarzało się Reggio Audace FC w tym sezonie, pojawił się Giuseppe Zampano, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Nika Kirwana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze LR Vicenza Virtus: Davide Lanzafame, Antonio Cinelli, Stefano Giacomelli, na ich miejsce weszli: Riccardo Meggiorini, Stefano Cester, Lamin Jallow. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simone Muratore'a, Eloge'a Koffiego, Lorenza Libuttiego zajęli: Igor Radrezza, Riccardo Martinelli, Gabriel Lunetta.

Zawodnicy LR Vicenza Virtus w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Lamin Jallow dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Riccardo Meggiorini.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Ivan Varone
46′ Andrea Nalini
Niko Kirwan69′
19′ 76′ Antonio Cinelli
Simone Muratore69′
 13′ 82′ Stefano Giacomelli
Karim Laribi
76′ Davide Lanzafame
Fausto Rossi
61′ Tommaso Mancini
Igor Radrezza69′
76′ Stefano Cester
Nicolò Cambiaghi56′
Luca Rigoni
Gabriel Lunetta85′
46′ Jari Vandeputte
Luca Siligardi
Gabriele Gori

82′  90′ Lamin Jallow

61′ Samuele Longo

76′ Riccardo Meggiorini

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.