LR Vicenza Virtus - AC Pisa 1909 1-3 (1-1). Liga włoska - 4. kolejka Serie B

18 września na Stadio Romeo Menti odbył się mecz 4. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami LR Vicenza Virtus i AC Pisa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Pisa 3-1. Starcie obejrzało 3 372 widzów.

4. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-18 16:15 | Stadion: Stadio Romeo Menti | Widzów: 3372 | Arbiter: Davide Massa
G. Mastinu 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna LR Vicenza Virtus wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze LR Vicenza Virtus otworzyli wynik. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Federico Proia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Matteo Bruscagin.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Matteo Bruscaginowi z LR Vicenza Virtus. Była to 38. minuta pojedynku.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Idrissa Touré. Asystę przy golu zaliczył Robert Gucher.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 46. minucie kartką został ukarany Filippo Ranocchia, zawodnik LR Vicenza Virtus. W 58. minucie Simone Pontisso został zastąpiony przez Lorisa Zontę.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom LR Vicenza Virtus: Riccardowi Meggioriniemu w 64. i Alessandrowi Di Pardo w 66. minucie. Trener LR Vicenza Virtus postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Nicolę Dalmontego i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Giacomellego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę AC Pisa przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Samuele Birindelli.

W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Gaetano Masucci, Giuseppe Mastinu, a na ich miejsce weszli Lorenzo Lucca, Robert Gucher. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik na 1-3 podwyższył Giuseppe Mastinu. Asystę zaliczył Gaetano Masucci.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Nícolas David Andrade87′
66′ Alessandro Di Pardo
Hjörtur Hermannsson59′
Nicola Pasini
Maxime Jean Roberto Leverbe
Daniel Cappelletti
Antonio Aldo Caracciolo
38′ 76′ Matteo Bruscagin
Pietro Beruatto
58′ Simone Pontisso
Idrissa Touré  43′
46′ Filippo Ranocchia
Robert Franz Gucher83′
 30′ 77′ Federico Proia
Davide Marsura59′
Luca Rigoni
Marius Mihai Marin
64′ 71′ Riccardo Meggiorini
Alessandro De Vitis65′
71′ Nicola Dalmonte
Samuele Birindelli59′  81′
76′ Marco Calderoni
Davide Damiano Di Quinzio
Mario Ierardi
Ádám Nagy65′
Emanuele Padella
Alessandro Quaini
77′ Luca Crecco
Andrea Cisco
58′ Loris Zonta
Yonatan Cohen
71′ 90′ Stefano Giacomelli
Giuseppe Mastinu83′  90′ 90′
71′ Davide Lanzafame
Gaetano Vittorio Masucci83′
Samuele Longo
Gabriele Piccinini
Tommaso Mancini
Giuseppe Sibilli59′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom LR Vicenza Virtus, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.