Liga włoska - Serie C: USD Virtusvecomp Verona - AC Rimini 1-0 (1-0)

W pojedynku rozgrywek włoskiej Serie C, który rozegrany został 19 maja, jedenastka USD Verona zwyciężyła z Rimini FC 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale Gavagnin-Nocini obejrzało 917 widzów.

Włochy - Serie C
2019-05-19 16:00 | Stadion: Stadio Comunale Gavagnin-Nocini | Widzów: 917 | Arbiter: I. Robilotta
USD Virtusvecomp Verona
AC Rimini
1
0
C. Sirignano 34'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Rimini FC wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Wysiłki podejmowane przez drużynę USD Verona w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie wynik ustalił Ciro Sirignano.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki USD Verona.

Trener USD Verona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Paolo Grbac, a murawę opuścił Angelo Nolè. W 57. minucie Sedric Kalombo został zastąpiony przez Andreę Bandiniego.

Trener Rimini FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Modou Badjiego i na pole gry wprowadził napastnika Gianmarca Piccioniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 80. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Rimini FC: Michele Volpe, Roberto Candido, Andrea Montanari, na ich miejsce weszli: Alex Buonaventura, Sasa Cicarevic, Antonio Palma. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Domenica Dantiego, Vincenza Ferrary zajęli: Francesco Grandolfo, Alberto Rubbo. W drugiej połowie nie padły gole.

Sedric Kalombo57′
 34′ Ciro Oreste Sirignano
Roberto Candido80′
81′ Domenico Danti
Abdoul Guiebre
88′ Vincenzo Ferrara
Andrea Montanari90′
46′ Angelo Raffaele Nolè
Alex Buonaventura80′
88′ Alberto Rubbo
Antonio Palma90′
Massimo Goh N'cede
Alessandro Pari
81′ Francesco Grandolfo
Scott Arlotti
46′ Paolo Grbac
Sasa Cicarevic80′
Luca Manarin
Gianmarco Piccioni57′

Zawodnicy USD Verona obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka USD Verona w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 26 maja w Rimini. Strata Rimini FC wciąż jest do odrobienia.