Liga włoska - Serie C: US Triestina Calcio - AC Pisa 1909 1-3 (0-1,1-1)

9 czerwca na Stadio Nereo Rocco w Trieście odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Triestina a AC Pisa. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem AC Pisa 3-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 19,446 widzów.

Włochy - Serie C
2019-06-09 18:30 | Stadion: Stadio Nereo Rocco | Widzów: 19446 | Arbiter: S. Sozza
R. Gucher 116'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół AC Pisa wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Pisa w 27. minucie spotkania, gdy Gaetano Masucci strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 35. minucie za Alessandra Maloma wszedł Roberto Codromaz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Pisa.

Kibice US Triestina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Federica Maracchiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Demetrio Steffè. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Drugą połowę drużyna US Triestina rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mirka Petrellę wszedł Davis Mensah. W 58. minucie Pablo Granoche wyrównał wynik meczu z karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się AC Pisa w tym sezonie, pojawił się Fabrizio Buschiazzo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Andreę Meroniego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 82. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alessandro Lambrughi osłabiając tym samym drużynę US Triestina. W 84. minucie regulaminowego czasu gry w zespole US Triestina doszło do zmiany. Thomas Bolis wszedł za Pabla Granochego.

Samuele Birindelli68′
82′ Alessandro Lambrughi
Daniele Liotti68′
35′ Alessandro Malomo
Andrea Meroni60′
Tommaso Roberto Coletti
Alessandro De Vitis
46′ Demetrio Steffè
Davide Di Quinzio
Rocco Costantino
Robert Gucher  116′
 58′ (k.) 84′ Pablo Mariano Granoche Louro
Marius Mihai Marin
46′ Mirko Petrella
Michele Marconi  92′
91′ Andrea Procaccio
Gaetano Masucci  27′ 73′
Pierpaolo Boccanera
Andrea D'Egidio
35′ Roberto Codromaz
Alberto Masi
91′ Marco Beccaro
Sebastian Gamarra
84′ Thomas Bolis
Nicolas Izzillo
Manuel Federico Hidalgo Gasparini
Mattia Minesso68′
46′ Federico Maracchi
Luca Verna68′
Matteo Gubellini
Davide Moscardelli
46′ Davis Mensah
Massimiliano Pesenti73′

W 91. minucie w drużynie US Triestina doszło do zmiany. Marco Beccaro wszedł za Andreę Procaccia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Po rozpoczęciu dogrywki na listę strzelców wpisał się Michele Marconi.

W 105. minucie w zespole AC Pisa doszło do zmiany. Fabrizio Brignani wszedł za Fabrizia Buschiazza.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół AC Pisa, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie przed zakończnieniem dogrywki wynik na 1-3 podwyższył Robert Gucher.

Dogrywkę wygrała drużyna gości która strzeliła dwa gole.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.