Liga włoska - Serie C: US Alessandria Calcio 1912 - Robur Siena Srl 3-2 (1-1)

5 lipca na Stadio Giuseppe Moccagatta odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Alessandria 1912 a Robur Siena. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Alessandria 1912 3-2, który wywalczyła awans.

D. D'Ambrosio 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Robur Siena wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Alessandria 1912 trafił do bramki rywala. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Andrea Arrighini. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy Robur Siena szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 13. minucie gola wyrównującego strzelił Fabio Gerli.

W 33. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alessandro Confente osłabiając tym samym drużynę Robur Siena. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Robur Siena jak grom z jasnego nieba, trener w 34. minucie ściągnął z boiska napastnika Gianlucę D'Aurię, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Thomas Saloni. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Alessandria 1912 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Riccarda Chiarella wszedł Umberto Eusepi. W 62. minucie za Francesca Vassalla wszedł Simone Icardi.

W tej samej minucie Mattia Lombardo został zmieniony przez Shadego Oukhaddę, co miało wzmocnić zespół Robur Siena. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Riccarda Martignaga na Davide Di Quinzio. Kibice Alessandria 1912 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francisca Sartore'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrea Arrighini. Posunięcie trenera było słuszne. Francisca Sartore'a strzelił zwycięskiego gola w 85. minucie spotkania. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Stefano Guberti, Alessio Campagnacci, a na ich miejsce weszli Marco Guidone, Tommaso Arrigoni.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Alessandria 1912 przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 2-1 na 13 minut przed zakończeniem pojedynku zdobył Umberto Eusepi. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 82. minucie Dario D'Ambrosio wyrównał wynik meczu.

W 84. minucie w drużynie Alessandria 1912 doszło do zmiany. Alessandro Gazzi wszedł za Federica Casariniego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alessandria 1912 w 85. minucie spotkania, gdy Francisco Sartore strzelił trzeciego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Alessandria 1912 doszło do zmiany. Giacomo Sciacca wszedł za Alessandra Eleuteriego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Erik Panizzi
88′ Alessandro Eleuteri
Mirko Romagnoli
Lorenzo Gonnelli
Tommaso Arrigoni73′
Giuseppe Prestia
Fabio Gerli  13′
84′ Federico Casarini
Mattia Lombardo62′
46′ Riccardo Chiarello
Francesco Vassallo62′
69′ Riccardo Martignago
Alessandro Cesarini
Cazim Suljic
Gianluca D'Auria34′
 5′ 69′ Andrea Arrighini
Nicola Andreoli
88′ Giacomo Sciacca
Andrea Bovo
Fabio Castellano
Stefano Guberti73′
69′ Davide Di Quinzio
Simone Icardi62′
84′ Alessandro Gazzi
Shady Oukhadda62′
69′  85′ Francisco Sartore
Gladestony Estevão Paulino da Silva
46′  77′ Umberto Eusepi
Alessio Campagnacci73′
Oussama M'Hamsi
Claudio Sparacello

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Alessandria 1912 przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.