Reklama

Reklama

Liga włoska - Serie C: Unione Sportiva Arezzo - AC Pisa 1909 2-3 (1-1)

W spotkaniu rozgrywek włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 29 maja, drużyna US Arezzo przegrała z AC Pisa 2-3 (1-1). Mecz na Stadio Città di Arezzo obejrzało 8 500 widzów.

W  spotkaniu rozgrywek włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 29 maja, drużyna US Arezzo przegrała  z AC Pisa  2-3 (1-1). Mecz na Stadio Città di Arezzo obejrzało 8 500 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna AC Pisa wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Pisa w 12. minucie spotkania, gdy Michele Marconi strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze US Arezzo nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Aniello Cutolo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie Matteo Brunori dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Michele Marconi z AC Pisa.

Niedługo później Davide Di Quinzio wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Pisa, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie spotkania. W 63. minucie Mattia Minesso został zastąpiony przez Nicolasa Izzilla.

Po chwili trener AC Pisa postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Michele Marconiego. Na boisko wszedł Davide Moscardelli, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w jedenastce AC Pisa doszło do zmiany. Massimiliano Pesenti wszedł za Gaetana Masucciego. A trener US Arezzo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mattię Rolanda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Aniello Cutolo.

W 77. minucie w jedenastce AC Pisa doszło do zmiany. Daniele Liotti wszedł za Samuele Birindellego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

Piłkarze US Arezzo dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna US Arezzo w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 2 czerwca w Pisie. Strata US Arezzo wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL