Liga włoska - Serie C: Unicusano Ternana Calcio - Calcio Catania 1-1 (0-1)

5 lipca na Stadio Libero Liberati w Terniem odbyło się spotkanie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Ternana Calcio a Cataniej. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cataniej 1-1, który wywalczyła awans.

K. Biondi 45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna Cataniej wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cataniej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie Kevin Biondi dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cataniej.

Trener Ternana Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Fabrizio Paghera, a murawę opuścił Antonio Palumbo. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Ternana Calcio doszło do zmiany. Federico Furlan wszedł za Marina Defendiego.

W 60. minucie za Anthony'ego Partipilo wszedł Jonathan Ferrante. W tej samej minucie trener Cataniej postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Davisa Curiale'a wszedł Kalifa Manneh, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Cataniej nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. Między 60. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Cataniej: Gabriele Capanni, Kevin Biondi, Bruno Vicente, na ich miejsce weszli: Maks Barišič, Marco Biagianti, Mase Addo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Guida Marilunga, Luki Verny zajęli: Gian Nesta, Daniele Vantaggiato.

Zespół Cataniej długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 37 minut, jednak jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jonathan Ferrante. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 83. minucie w drużynie Cataniej doszło do zmiany. Andrea Mazzarani wszedł za Francesca Salandrię. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Tommaso Silvestri
60′ Marino Defendi
Kevin Biondi  45′ 71′
57′ Antonio Palumbo
Gabriele Capanni60′
Luca Parodi
Giovanni Pinto
Aniello Salzano
Francesco Salandria83′
80′ Luca Verna
Bruno Leonardo Vicente71′
80′ Guido Marilungo
Alessio Curcio
60′ Anthony Partipilo
Mario Noce
80′ Gian Marco Nesta
Marco Biagianti71′
60′ Federico Furlan
Jacopo Dall'Oglio
57′ Fabrizio Paghera
Orazio Di Grazia
60′  82′ Jonathan Alexis Ferrante
Andrea Mazzarani83′
Giuseppe Torromino
Maks Barišič60′
80′ Daniele Vantaggiato
Leo Beleck

Piłkarze Ternana Calcio obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.