Liga włoska - Serie C: SSD Potenza Calcio - US Triestina Calcio 1-0 (0-0)

9 lipca na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbył się pojedynek rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Potenza Calcio a US Triestina. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Potenza Calcio 1-0, który wywalczył awans.

Włochy - Serie C
2020-07-09 20:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Arbiter: M. Vigile
SSD Potenza Calcio
US Triestina Calcio
1
0
França 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Potenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Giuseppe Coccia, a murawę opuścił Francesco Golfo. A trener US Triestina wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreę Procaccia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Federico Maracchi.

W 67. minucie za Jacopa Murana wszedł Francesco Dettori. Między 67. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Potenza Calcio: Sonny D'Angelo, Manuel Ricci, Orlando Viteritti, na ich miejsce weszli: França, Giovanni Volpe, Antonio Sepe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giovanniego Formiconiego, Leonarda Gatta, Demetria Steffègo zajęli: Lorenzo Laverone, Pablo Granoche, Davis Mensah.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył França dla jedenastki Potenza Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Andrea Signorini
86′ Orlando Viteritti
Francesco Lodi
Mario Coppola
Federico Maracchi54′
67′ Sonny D'Angelo
Vincenzo Sarno
75′ Manuel Ricci
Demetrio Steffè82′
46′ Francesco Matteo Golfo
Leonardo Davide Gatto70′
67′ Jacopo Murano
Francesco Cernuto
86′ Antonio Sepe
Lorenzo Laverone70′
46′ Giuseppe Coccia
Andrea Scrugli
67′ Francesco Dettori
Angelo Tartaglia
Federico Iacullo
Alberto Salata
67′  90′ Carlos França
Pablo Mariano Granoche Louro70′
Amil Gassama
Davis Mensah82′
Sebastiano Longo
Andrea Procaccio54′
Talla Souare

75′ Giovanni Volpe

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna US Triestina w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.