Liga włoska - Serie C: SSD Potenza Calcio - Catanzaro Calcio 2011 1-1 (1-0)

5 lipca na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Potenza Calcio a Catanzaro 2011. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Catanzaro 2011 1-1, który wywalczyło awans.

Włochy - Serie C
2020-07-05 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Arbiter: A. Santoro
SSD Potenza Calcio
Catanzaro Calcio 2011
1
1
J. Murano 21'
F. Urso 90'

Nieoczekiwanie to zawodnicy Potenza Calcio otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Jacopo Murano. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Potenza Calcio.

Trener Catanzaro 2011 postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Francesca Corapiego i na pole gry wprowadził napastnika Lorenza Di Livio, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie za Matteo Di Piazzę wszedł Andrea Bianchimano.

W tej samej minucie w jedenastce Catanzaro 2011 doszło do zmiany. Giacomo Tulli wszedł za Giuseppe Statellę. Po chwili trener Potenza Calcio postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Manuela Ricciego wszedł Orlando Viteritti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Potenza Calcio: Jacopo Murano, Francesco Golfo, na ich miejsce weszli: França, Sebastiano Longo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mamadou Kanoute'a, Sergia Contessy zajęli: Francesco Urso, Manuel Nicoletti.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę wyrównującą zdobył Francesco Urso.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Carlo De Risio
63′ Manuel Ricci
Mamadou Yaye Kanoute74′
85′ Francesco Matteo Golfo
Giuseppe Statella54′
 21′ 85′ Jacopo Murano
Manuel Nicoletti87′
63′ Orlando Viteritti
Cristian Riggio
Francesco Dettori
Gabriele Novello
Federico Iacullo
Francesco Urso74′  90′
85′ Carlos França
Brian Bayeye
Amil Gassama
Andrea Bianchimano54′
85′ Sebastiano Longo
Lorenzo Di Livio54′
Talla Souare
Giacomo Tulli54′
Giovanni Volpe

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Potenza Calcio, a zawodnikom gości przyznał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Catanzaro 2011 w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.