Liga włoska - Serie C: SSC Bari - Unicusano Ternana Calcio 1-1 (1-0)

13 lipca na Stadio Comunale San Nicola odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Bari a Ternana Calcio. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Ternana Calcio 1-1, który wywalczyła awans.

D. Vantaggiato 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna FC Bari wygrała aż 12 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

W 18. minucie za Marina Defendiego wszedł Anthony Partipilo. Po chwili trener Ternana Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 28. minucie na plac gry wszedł Daniele Vantaggiato, a murawę opuścił Jonathan Ferrante. Daniele Vantaggiato nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego szósta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Bari w 30. minucie spotkania, gdy Mirco Antenucci strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie.

W 37. minucie boisko opuścili zawodnicy Ternana Calcio: Gian Nesta, Carlo Mammarella, a na ich miejsce weszli Luca Parodi, Alessandro Celli. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Bari.

A trener FC Bari wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreę Schiavonego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Raffaele Bianco. W 63. minucie w zespole FC Bari doszło do zmiany. Mattia Maita wszedł za Manuela Scavonego.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Antonio Palumbo osłabiając tym samym drużynę gości.

Piłkarze Ternana Calcio nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Bramkę na 1-1 w 72. minucie zdobył Daniele Vantaggiato. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Alessandro Celli37′
90′ Valerio Di Cesare
Modibo Diakite
Alessio Sabbione
Marino Defendi18′
63′ Raffaele Bianco
Federico Furlan
87′ Zaccaria Hamlili
Antonio Palumbo67′
87′ Karim Laribi
Luca Parodi37′
63′ Manuel Scavone
Aniello Salzano
 30′ (k.) Mirco Antenucci
Luca Verna
Simone Simeri
Jonathan Alexis Ferrante28′
Davide Marfella
Richard Gabriel Marcone
90′ Filippo Berra
Andrea Tozzo
87′ Marco Perrotta
Carlo Mammarella37′
Alessandro Pinto
Tiziano Mucciante
Francesco Corsinelli
Gian Marco Nesta37′
87′ Michael Ijemuan Folorunsho
Michele Russo
63′ Mattia Maita
Simone Sini
63′ Andrea Schiavone