Liga włoska - Serie C: SSC Bari - Carrarese Calcio 2-1 (1-0,1-1)

17 lipca na Stadio Comunale San Nicola odbyło się spotkanie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Bari a Carrarese Calcio. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem FC Bari 2-1, który zdobył Serie C.

K. Piscopo 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Nagle zawodnicy FC Bari nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Valerio Di Cesare.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Bari.

Na drugą połowę drużyna FC Bari wyszła w zmienionym składzie, za Zaccarię Hamlilego wszedł Mattia Maita. Trener Carrarese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kevin Piscopo, a murawę opuścił Cassio Cardoselli. Kevin Piscopo bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 57. minucie w zespole Carrarese Calcio doszło do zmiany. Lorenzo Pasciuti wszedł za Giovanniego Forestę. W 67. minucie Valerio Di Cesare zastąpił Filippa Costę. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w drużynie FC Bari za Rocca Costantiny wszedł Simone Simeri, a w zespole Carrarese Calcio Simone Ciancio zmienił Federica Valiettiego.

Po chwili trener FC Bari postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Manuela Scavonego wszedł Filippo Berra, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 75. minucie Nicola Valente został zmieniony przez Giuseppe Caccavalla, a za Elia Calderiniego wszedł na boisko Francesco Tavano, co miało wzmocnić zespół Carrarese Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karima Laribiego na Giovanniego Terraniego w 88. minucie.

Piłkarze Carrarese Calcio w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-1 w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył Kevin Piscopo.

Simone Ciancio67′
 19′ 67′ Valerio Di Cesare
Daniele Mignanelli
Marco Perrotta
Luca Tedeschi
Alessio Sabbione
Daniel Agyei
46′ Zaccaria Hamlili
Cassio Cardoselli46′
88′ Karim Laribi
Samuele Damiani
74′ Manuel Scavone
Giovanni Foresta57′
Andrea Schiavone
Nicola Valente75′
Mirco Antenucci
Elio Calderini75′
67′ Rocco Costantino
Saveriano Infantino
Davide Marfella
Guido Pulidori
74′ Filippo Berra
Diego Conson
67′ Filippo Costa
Lorenzo Pasciuti57′
46′ Mattia Maita
Kevin Piscopo46′  90′
Eugenio D'Ursi
Accursio Bentivegna
67′  119′ Simone Simeri
Giuseppe Caccavallo75′ 120′
Gianluca Stasi
Massimo Maccarone
88′ Giovanni Terrani
Francesco Tavano75′

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Bari przyniosły efekt bramkowy. Tuż przed końcem dogrywki wynik ustalił Simone Simeri. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W doliczonej pierwszej minucie dogrywki za czerwoną kartkę zszedł z boiska Giuseppe Caccavallo osłabiając tym samym zespół Carrarese Calcio. Dogrywkę wygrała drużyna gospodarzy która strzeliła jednego gola.

Piłkarze gości dostali w meczu osiem żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.