Liga włoska - Serie C: Rende Calcio 1968 - AZ Picerno ASD 1-0 (0-0)

27 czerwca na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii odbyło się spotkanie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami SS Rende i AZ Picerno. Starcie zakończyło się zwycięstwem SS Rende 1-0.

M. Loviso 51'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny SS Rende.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół SS Rende wyszedł w zmienionym składzie, za Alberta Libertazziego wszedł Giuseppe Fornito.

Dopiero w drugiej połowie Massimo Loviso wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Rende, strzelając gola w 51. minucie pojedynku. W 60. minucie Maicol Origlio został zastąpiony przez Allana Blaze'a.

A trener AZ Picerno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Umberta Nappellę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Andrea Zaffagnini. W 70. minucie Gaetano Navas został zmieniony przez Lucę Scimię, co miało wzmocnić zespół SS Rende. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorenza Mellego na Emilia Vanacorego oraz Emmanuele Espositę na Giacoma Cecconiego.

Lorenzo Melli73′
60′ Maicol Origlio
Giusto Priola
Michele Collocolo
Andrea Zaffagnini62′
 51′ Massimo Loviso
Tanasii Kosovan
70′ Gaetano Navas
Francesco Pitarresi
Ferdinando Vitofrancesco
Mario Vrdoljak
46′ Alberto Libertazzi
Tommaso Squillace
60′ Allan Junior Blaze
Emilio Vanacore73′
Daniele Cipolla
Alessio Donnarumma
46′ Giuseppe Fornito
Marco Augusto Romizi
70′ Luca Daniel Scimia
Giacomo Cecconi73′
Antonio Boito
Umberto Nappello62′

Francesco Ripa

Arbiter pokazał sześć żółtych kartek zawodnikom SS Rende, natomiast piłkarzom AZ Picerno przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 30 czerwca w Potenzy. Strata AZ Picerno wciąż jest do odrobienia.