Liga włoska - Serie C: Reggio Audace FC - Novara Calcio 2-1 (1-1)

17 lipca na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AC Reggiana a Novary Calcio. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem AC Reggiana 2-1, który zdobył Serie C.

Włochy - Serie C
2020-07-17 20:30 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: F. Meraviglia
D. Buzzegoli 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Novary Calcio wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nieoczekiwanie piłkarze AC Reggiana nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Augustus Kargbo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Daniele Buzzegoli.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AC Reggiana w 55. minucie spotkania, gdy Alessandro Spanò zdobył drugą bramkę. Trener Novary Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Nicolás Schiavi, a murawę opuścił Filippo Nardi.

W tej samej minucie Pablo González został zmieniony przez Mattię Bortolussiego. Po godzinie gry w drużynie AC Reggiana doszło do zmiany. Alessandro Favalli wszedł za Gabriela Lunettę. Trener AC Reggiana wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mattię Marchiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Luca Zamparo.

Od 65 minuty boisko opuścili zawodnicy AC Reggiana: Igor Radrezza, Fausto Rossi, na ich miejsce weszli: Lorenzo Staiti, Marcos Espeche. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lorenza Pinzautiego, Giammaria Piscitelli zajęli: Andrea Cisco, Diego Peralta. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Cesare Pogliano
 55′ Alessandro Spanò
Andrea Sbraga
77′ Igor Radrezza
Tommaso Bianchi
90′ Fausto Rossi
Daniele Buzzegoli  45′
Ivan Varone
Filippo Nardi56′
 23′ Augustus Kargbo
Giammario Piscitella65′
62′ Gabriel Lunetta
Pablo Andrés González56′
62′ Luca Zamparo
Lorenzo Pinzauti65′
Davide Narduzzo
Filippo Marricchi
90′ Marcos Espeche
Tommaso Barbieri
62′ Alessandro Favalli
Mattia Bortolussi56′
77′ Lorenzo Staiti
Andrea Cisco65′
Juan Manuel Valencia Aponzá
Diego Peralta65′
62′ Mattia Marchi
Alessio Pinotti
Stefano Scappini
Marco Zunno

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom AC Reggiana, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.