Liga włoska - Serie C: Novara Calcio - UC AlbinoLeffe 0-0

30 czerwca na Stadio Comunale Silvio Piola odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Novary Calcio a UC AlbionoLeffe. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem UC AlbionoLeffe 0-0, który wywalczył awans.

Włochy - Serie C
2020-06-30 20:30 | Stadion: Stadio Comunale Silvio Piola | Arbiter: D. Rutella
Novara Calcio
UC AlbinoLeffe
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Novary Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna UC AlbionoLeffe rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ruggera Rivę wszedł Luca Ruffini. W 55. minucie za Pabla Gonzáleza wszedł Andrea Cisco.

A trener UC AlbionoLeffe wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maria Ravasia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marco Nichetti. Trener Novary Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Giammaria Piscitellę i na pole gry wprowadził napastnika Diego Peraltę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Gaël Genevier
80′ Filippo Nardi
Juri Gonzi
66′ Giammario Piscitella
Marco Emilio Nichetti62′
80′ Mattia Bortolussi
Luca Petrungaro80′
55′ Pablo Andrés González
Marco Piccoli
80′ Riccardo Collodel
Alessandro Quaini
Roberto Strechie
Luca Ruffini46′
55′ Andrea Cisco
Omar Sokhna
66′ Diego Peralta
Lorenzo Berbenni
Alessio Pinotti
Alessandro Galeandro
80′ Lorenzo Pinzauti
Mario Ravasio62′

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka UC AlbionoLeffe w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.