Liga włoska - Serie C: Monopoli Calcio 1966 - Unicusano Ternana Calcio 0-1 (0-0)

9 lipca na Stadio Vito Simone Veneziani odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami SS Monopoli a Ternana Calcio. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Ternana Calcio 1-0, który wywalczyła awans.

A. Salzano 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół SS Monopoli wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Aniello Salzano dla drużyny Ternana Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. W 59. minucie Vittorio Triarico został zmieniony przez Massima Tazzera.

W tej samej minucie trener SS Monopoli postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Francesco Salvemini, a murawę opuścił Luigi Cuppone. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ternana Calcio doszło do zmiany. Luca Verna wszedł za Fabrizia Pagherę. Trener Ternana Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Anthony'ego Partipilo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Marino Defendi.

W 76. minucie Francesco Giorno został zmieniony przez Radoslava Tsoneva, co miało wzmocnić jedenastkę SS Monopoli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Palumba na Carla Mammarellę oraz Federica Furlana na Filippa Damiana.

Marino Defendi65′
76′ Francesco Giorno
Federico Furlan77′
Marco Piccinni
Fabrizio Paghera65′
Aris Rotas
Antonio Palumbo77′
59′ Luigi Cuppone
Luca Parodi
Giuseppe Fella
Aniello Salzano  52′
59′ Vittorio Triarico Tateo
Simone Sini
59′ Massimo Tazzer
Filippo Damian77′
Matteo Arena
Luca Verna65′
76′ Radoslav Tsonev
Guido Marilungo
Christian Mariano
Anthony Partipilo65′
Nicola Nanni
Giuseppe Torromino
59′ Francesco Paolo Salvemini
Daniele Vantaggiato

Piłkarze SS Monopoli dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Ternana Calcio w drugiej połowie wymienił czterech graczy.