Liga włoska - Serie C: Juventus U-23 - Calcio Padova Spa 2-0 (0-0)

9 lipca na Stadio Giuseppe Moccagatta w Alessandrii odbył się pojedynek rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Juventusu U23 a Calcio Padova. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Juventusu U23 2-0, który wywalczył awans.

G. Frabotta 67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Trener Calcio Padova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 38. minucie na plac gry wszedł Claudio Santini, a murawę opuścił Francesco Nicastro. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Juventusu U23 rozpoczął w zmienionym składzie, za Alessandra Di Pardo wszedł Wesley. Nicolò Fagioli z Juventusu U23 w 47. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę.

W 49. minucie Matteo Brunori zastąpił Manola Portanovę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Juventusu U23 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Luca Zanimacchia.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Juventusu U23, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie wynik na 2-0 podwyższył Gianluca Frabotta.

Chwilę później trener Juventusu U23 postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hamzę Rafię wszedł Pietro Beruatto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Juventusu U23 utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Joel Baraye55′
 67′ Gianluca Frabotta
Anton Krešić
46′ Alessandro Di Pardo
Nicolo Fazzi
69′ Hamza Rafia
Emil Hallfredsson61′
Idrissa Touré
Matteo Mandorlini55′
49′ Matteo Brunori Sandri
Denilson Martinho Gabionetta
47′ Nicolò Fagioli
Ronaldo Pompeu da Silva
85′ Ettore Marchi
Francesco Nicastro38′
 53′ 69′ Luca Zanimacchia
Edoardo Soleri61′
Timothy Nocchi
Riccardo Galli
Alessandro Siano
Daniele Capelli
69′ Pietro Beruatto
Nicolò Cherubin
46′ Wesley David de Oliveira Andrade
Antonini Czulina
69′ Daouda Peeters
Gabriel Nunes da Cunha
49′ Manolo Portanova
Gianluca Litteri61′
85′ Alejandro José Marqués Méndez
Massimiliano Pesenti61′
Giacomo Vrioni
Claudio Santini38′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Calcio Padova pokazał jedną żółtą.