Liga włoska - Serie C: FC Südtirol - US Triestina Calcio 0-1 (0-0)

5 lipca na Sportplatz Klaus Seebacher w Bressanonem odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Südtirol a US Triestina. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem US Triestina 1-0, który wywalczyła awans.

D. Brivio 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół FC Südtirol wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener US Triestina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Davis Mensah, a murawę opuścił Andrea Procaccio. W 58. minucie za Giovanniego Formiconiego wszedł Lorenzo Laverone.

Trener FC Südtirol postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Hannesa Finka i na pole gry wprowadził napastnika Matteo Rovera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie Demetrio Steffè został zmieniony przez Pabla Granochego, co miało wzmocnić zespół US Triestina. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Niccola Romera na Nicola Giglego oraz Lucę Berardocca na Simone Mazzocchiego.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Davide Brivio dla drużyny US Triestina. Bramka padła w tej samej minucie. Daniele Giorico z US Triestina w 83. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę.

Davide Brivio  80′
82′ Mario Ierardi
Giovanni Formiconi58′
82′ Jan Polak
Alessandro Lambrughi
Kévin Vinetot
Andrea Signorini
Marco Beccaro
Daniele Giorico83′
70′ Luca Berardocco
Francesco Lodi
59′ Hannes Fink
Vincenzo Sarno82′
Emanuele Gatto
Demetrio Steffè64′
Fabian Tait
Guido Gomez82′
70′ Niccolò Romero
Lorenzo Laverone58′
82′ Simone Davì
Andrea Scrugli
70′ Nicolo Gigli
Angelo Tartaglia
82′ Daniele Casiraghi
Federico Maracchi82′
Vittorio Fabris
Alberto Salata
Manuel Fischnaller
Leonardo Davide Gatto82′
70′ Simone Mazzocchi
Pablo Mariano Granoche Louro64′
59′ Matteo Rover
Davis Mensah46′
Eljon Toci

Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom US Triestina, a zawodnikom FC Südtirol przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.