Liga włoska - Serie C: Carrarese Calcio - Juventus U-23 2-2 (2-0)

13 lipca na Stadio dei Marmi w Carrarze odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Carrarese Calcio a Juventusu U23. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Juventusu U23 2-2, który wywalczył awans.

Alejandro Marqués 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Carrarese Calcio wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carrarese Calcio w 18. minucie spotkania, gdy Nicola Valente zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Saveriano Infantino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carrarese Calcio, strzelając kolejnego gola w 43. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 zdobytych bramek.

Trener Carrarese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lorenzo Pasciuti, a murawę opuścił Giovanni Foresta. Drugą połowę zespół Juventusu U23 rozpoczął w zmienionym składzie, za Gianlucę Frabottę, Daoudę Peeters, Wesleya weszli Pietro Beruatto, Matteo Brunori, Alejandro Marqués.

W 56. minucie Simone Ciancio został zastąpiony przez Federica Valiettiego. W tej samej minucie Cassio Cardoselli został zmieniony przez Kevina Piscopa, a za Elia Calderiniego wszedł na boisko Accursio Bentivegna, co miało wzmocnić jedenastkę Carrarese Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manola Portanovę na Giacoma Vrioniego oraz Hamzę Rafię na Naouirou Ahamadę.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Giacomo Vrioni.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alejandro Marqués.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Leonardo Loria
56′ Simone Ciancio
Gianluca Frabotta46′
56′ Cassio Cardoselli
Daouda Peeters46′
Samuele Damiani
Manolo Portanova63′
46′ Giovanni Foresta
Hamza Rafia69′
 18′ Nicola Valente
Idrissa Touré
69′ Elio Calderini
Ettore Marchi
 43′ Saveriano Infantino
Filippo Delli Carri
56′ Federico Valietti
Alessandro Minelli
Hamed Diawara
Erasmo Mulè
46′ Lorenzo Pasciuti
Giulio Parodi
56′ Kevin Piscopo
Naouirou Ahamada69′
69′ Accursio Bentivegna