Liga włoska - Serie C: Calcio Padova Spa - SS Sambenedettese Calcio 0-0

30 czerwca na Stadio Comunale Euganeo odbył się mecz rozgrywek włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Calcio Padova a Sambenedettese. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sambenedettese 0-0, który wywalczyło awans.

Włochy - Serie C
2020-06-30 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Euganeo | Arbiter: M. Vigile
Calcio Padova Spa
SS Sambenedettese Calcio
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Calcio Padova wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Sambenedettese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Francesca Orlanda wszedł Emilio Volpicelli. Trener Calcio Padova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Edoardo Soleri, a murawę opuścił Gianluca Litteri.

W 58. minucie Luca Gelonese został zmieniony przez Federica Angiullego. Trener Sambenedettese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francesca Grandolfa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alessio Di Massimo.

Luca Gelonese58′
87′ Matteo Mandorlini
Francesco Orlando46′
83′ Denilson Martinho Gabionetta
Ludovico Rocchi
76′ Ronaldo Pompeu da Silva
Iacopo Cernigoi
46′ Gianluca Litteri
Alessio Di Massimo72′
83′ Francesco Nicastro
Lorenzo Trillò85′
87′ Luca Castiglia
Federico Angiulli58′
83′ Antonini Czulina
Diego Cenciarelli
83′ Nicolo Fazzi
Lorenzo Panaioli
76′ Gabriel Nunes da Cunha
Lorenzo Rea
Massimiliano Pesenti
Francesco Grandolfo72′
46′ Edoardo Soleri
Riccardo Malandruccolo
Giacomo Zecca
Emilio Volpicelli46′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Calcio Padova, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Sambenedettese w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.